WebCam - Gniazdo Płock ORLEN

Wyniki konkursu na imiona młodych sokołów - Płock ORLEN 2024

Administrator

Idź do...

alt

Zakończył się konkurs na imiona dla młodych sokołów z ORLEN w Płocku w roku 2024.

Zwycięskie imiona to:

 • femaleWERKA 3EV - jako pierwsza imię zgłosiła Elżbieta Lesner
  morelee
  (Gdańsk).
 • femaleNAFTA 4EV - jako pierwsza imię zgłosiła Anna Andryszczuk
  Andrya
  (Warszawa).
 • maleFALCO 5EV - jako pierwsza imię zgłosiła Krystyna Wółkiewicz
  K
  (Świebodzice).

W I etapie konkursu otrzymaliśmy propozycje imion od 60 osób. Poprawnie zgłoszono 55 różnych propozycji imion męskich oraz 54 różne propozycje imion żeńskich. Na najciekawsze propozycje oddano 351 ważnych głosów.
Szczegóły poniżej.

Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Spotkania edukacyjne dla młodzieży w Płocku 2023

Administrator

Podobnie, jak w poprzednich latach, również i w tym roku odbyły się spotakania edukacyjne z sokołem na terenie Płocka. Ósmego sierpnia 2023 roku, w ramach "Wakacji z ORLENEM" odbyły się dwa spotkania w szkołach podstawowych 23 i 12. Podczas prelekcji był prezentowany sokół wędrowny, na co dzień pracujący w biologicznej ochronie różnych obiektów w Płocku i jego okolicach. Przybliozna została histora odbudowy populacji tego gatunku zarówno na terenie Polski jak i samego Płocka. 

Prelekcje poprowadził Piotr Adamiak – sokolnik, hodowca sokołów oraz wieloletni edukator w zakresie przyrody, sokolnictwa i ochrony ptaków drapieżnych.

PKN ORLEN jest partnerem odbudowy populacji sokoła wędrownego w Polsce.

Czytaj więcej...

Drugie spotkanie edukacyjne dla młodzieży w Płocku

Administrator

Piątego października br. odbyło się spotkanie edukacyjne poświęcone gniazdującemu w płockim ORLENie sokołowi wędrownemu. Spotkanie miało miejsce w Szkole Specjalnej nr 24 w Płocku. W trakcie prelekcji prezentowany był prawdziwy sokół wędrowny, na co dzień wykorzystywany sokolniczo. W trakcie spotkania została przedstawiona młodzieży historia płockiego gniazda sokoła wędrownego zlokalizowanego na kominie ORLENu oraz sokolnictwa. Dzięki takim spotkaniom młodzież dowiaduje się o roli, jakie spełniają drapieżniki w środowisku naturalnym, szczególnie na terenach zurbanizowanych, gdzie ze względu na diametralnie inne warunki, niż w „Środowisku naturalnym” obecność naturalnych drapieżników jest znacznie ograniczona. Była to jedna z nielicznych okazji, gdzie można oko w oko poprzebywać z najszybszą istotą na ziemi. Sokół wędrowny może osiągać prędkość ponad 400 km/h podczas ataku. Żadne inne stworzenie nie potrafi osiągnąć takiej szybkości.
Prelekcje poprowadził Piotr Adamiak – sokolnik, hodowca sokołów oraz wieloletni edukator w zakresie przyrody, sokolnictwa i ochrony ptaków drapieżnych.PKN ORLEN jest partnerem odbudowy populacji sokoła wędrownego w Polsce.
Czytaj więcej...