Podsumowanie roku 2021

Ciuciek

5

Dla Maltanki i Velio to był kolejny udany sezon. Drugi pod kamerami. Cały sezon przebiegał dla poznańskiej pary spokojnie i można by rzec "podręcznikowo". Maltanka swoje pierwsze jajo złożyła 7 marca. Rozpoczynając tym samym okres znoszenia jaj pod kamerami w Polsce. Finalnie samica pochodząca z Niemiec zniosła w Poznaniu cztery jaja. Kolejne pojawiały się 9, 11 i ostatnie 13 marca.

Rezydenci
image
maleVelio

Wykluł się w 2015 roku w gnieździe na kominie Zakładów Chemicznych Police. Posiada obrączkę żółtą i niebieską z kodem 6 AE

image
femaleMaltanka

Pochodzi z Niemiec, wykluła się w 2014 roku, w pobliżu miejscowości Schwedt. Posiada obrączkę zieloną i srebrną z kodem 9 OD.

Ponad miesiąc później, 14 kwietnia rozpoczęło się klucie. Wykluło się pierwsze pisklę. Kolejne dwa pojawiły się 16 kwietnia a ostatnie, dzień później. Pod czujną opieką rodziców rosły jak na drożdżach. 

Obrączkowanie odbyło się 7 maja, Sprawnie przeprowadzana operacja pozwoliła nam poznać płeć maluchów. W tym roku mieliśmy dwie samiczki - female0CN Veliafemale8CN Poznanka oraz dwa samce - male1CR Cieplikmale9CN Evo.

Po obrączkowaniu młodym jak co roku zostaje ostatnia prosta do wylotu z gniazda. Do tego poznańska młodzież przystąpiła w ostatnich dniach maja. Pierwszy na podbój przestworzy udał się Evo, kolejny był Cieplik. Siostry dołączyły do nich kilka dni później. Na podglądzie można je było oglądać jeszcze do końca lipca. Potem przestały się pojawiać. Velio i Maltanka pokazywali się przy gnieździe do końca roku.