WebCam - Gniazdo Włocławek ANWIL

Wyniki konkursu na imiona dla młodych sokołów w ANWIL Włocławek 2023

alt alt

Zakończył się konkurs "Imię dla sokoła". Celem Konkursu było nadanie imion dla dwóch młodych sokołów z lęgu w sezonie 2023 w gnieździe zlokalizowanym na terenie ANWIL S.A. we Włocławku.

Zwycięskie imiona to:

  •  
  • maleHUBIK 8 EB - jako pierwszy zgłosił Dawid Butlewski (Włocławek).
  • femaleZORKA 9 EB - jako pierwsza zgłosiła Eva Wrotkowska (Lublin).
  • maleKRYPTON 0 EB - jako pierwszy zgłosił Marcin Siemionek (Lublin).

W I etapie konkursu otrzymaliśmy propozycje imion od 86 osób. Zgłoszono 70 różnych propozycji imion męskich oraz 72 różne propozycje imion żeńskich. Na najciekawsze propozycje oddano 148 głosów.
Szczegóły poniżej.

Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Imię dla młodej samicy sokoła wędrownego już znane

Zakończył się konkurs na imię dla młodej samicy sokoła wędrownego, która wykluła się w maju tego roku na terenie ANWILU.

Spośród blisko 300 imion zgłoszonych w I etapie konkursu, komisja konkursowa wybrała 10 najciekawszych propozycji, na które w II etapie głosowali internauci. 

Sokolica, której poczynania obserwujemy od pierwszych godzin życia za pomocą kamery online otrzymała imię Granulka.

Zwycięskie imię nadał Pan Sebastian Skowroński

Nagrodę, w postaci lornetki  Hawke Frontier ED X 10x42 ufundował ANWIL SA

Stowarzyszenie Sokół wystawi Certyfikat potwierdzający nadanie imienia.

Obrączkowanie w ANWILu 2022

Na terenie ANWILU już od 1999 r. mieści się gniazdo sokoła wędrownego i jest to jedno z najstarszych stanowisk lęgowych tego gatunku w Polsce. Przez ponad 20 lat wykluły się tu aż 44 młode osobniki, z czego jeden przyszedł na świat wiosną tego roku. Wspólnie wybierzmy dla niego imię!

Po raz pierwszy w historii ANWILU byliśmy „na żywo” - za pośrednictwem kamery - świadkami wykluwania się młodego osobnika sokoła w gnieździe na terenie zakładu produkcyjnego. Z każdym dniem pisklak jest coraz silniejszy i bardziej sprawny.

Kilka dni temu młoda sokolica została zaobrączkowana - zobaczcie fotorelację poniżej. 

Tradycją jest, że po narodzinach sokołów na terenie ANWILU, ogłaszany jest konkurs na ich imię. Aby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę https://sokoly.anwil.pl/konkurs, odpowiedzieć na proste pytanie konkursowe i podać swoją propozycję imienia.

Na zwycięzcę czeka wyjątkowa nagroda - wysokiej klasy lornetka przeznaczona dla entuzjastów przyrody (Hawke Frontier ED X 10x42).

Na zgłoszenia czekamy do 17 czerwca.

Komisja konkursowa wybierze 10 najciekawszych imion, na które w drugim etapie trwającym od 21.06 do 24.06 będą mogli głosować internauci.

Czytaj więcej...