WebCam - Gniazdo Włocławek ANWIL

Imię dla młodej samicy sokoła wędrownego już znane

Zakończył się konkurs na imię dla młodej samicy sokoła wędrownego, która wykluła się w maju tego roku na terenie ANWILU.

Spośród blisko 300 imion zgłoszonych w I etapie konkursu, komisja konkursowa wybrała 10 najciekawszych propozycji, na które w II etapie głosowali internauci. 

Sokolica, której poczynania obserwujemy od pierwszych godzin życia za pomocą kamery online otrzymała imię Granulka.

Zwycięskie imię nadał Pan Sebastian Skowroński

Nagrodę, w postaci lornetki  Hawke Frontier ED X 10x42 ufundował ANWIL SA

Stowarzyszenie Sokół wystawi Certyfikat potwierdzający nadanie imienia.

Obrączkowanie w ANWILu 2022

Na terenie ANWILU już od 1999 r. mieści się gniazdo sokoła wędrownego i jest to jedno z najstarszych stanowisk lęgowych tego gatunku w Polsce. Przez ponad 20 lat wykluły się tu aż 44 młode osobniki, z czego jeden przyszedł na świat wiosną tego roku. Wspólnie wybierzmy dla niego imię!

Po raz pierwszy w historii ANWILU byliśmy „na żywo” - za pośrednictwem kamery - świadkami wykluwania się młodego osobnika sokoła w gnieździe na terenie zakładu produkcyjnego. Z każdym dniem pisklak jest coraz silniejszy i bardziej sprawny.

Kilka dni temu młoda sokolica została zaobrączkowana - zobaczcie fotorelację poniżej. 

Tradycją jest, że po narodzinach sokołów na terenie ANWILU, ogłaszany jest konkurs na ich imię. Aby wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę https://sokoly.anwil.pl/konkurs, odpowiedzieć na proste pytanie konkursowe i podać swoją propozycję imienia.

Na zwycięzcę czeka wyjątkowa nagroda - wysokiej klasy lornetka przeznaczona dla entuzjastów przyrody (Hawke Frontier ED X 10x42).

Na zgłoszenia czekamy do 17 czerwca.

Komisja konkursowa wybierze 10 najciekawszych imion, na które w drugim etapie trwającym od 21.06 do 24.06 będą mogli głosować internauci.

Czytaj więcej...

Prezentacja sokoła wędrownego w LZK we Włocławku

2

Jesienią mamy mniej pracy w terenie a zdecydowanie więcej biurowej. Czasami trzeba się jednak oderwać od biurka i np. nieść kaganek wiedzy o sokołach. Wykorzystując wsparcie udzielone nam przez ANWIL, przeprowadziliśmy dwie prelekcje o sokole wędrownym w LZK we Włocławku oraz uczestniczyliśmy w podsumowaniu akcji Pan Karp zarybia Wisłę www.radiopik.pl gdzie prezentowaliśmy ułożonego sokoła wędrownego i opowiadaliśmy o jego reintrodukcji.

Czytaj więcej...