Wałbrzych
Nests with WebCam Open 193 Users
Display: All
Obiad podano. Samiec przyniósł mysz i już próbował się usadowić na pozycji, ale samica zablokowała ogonem drogę. Chyba zrozumiał aluzję, że nie ma czego szukać  i się zmył😁
Samica przyleciała z myszą o 18.40  i  dość ostrym świergoleniem zmusiła samca do opuszczenia budki. Karmienie bez udziału tatusia.
OlaOlszowska
W końcu pojedli, choć ten z tyłu ocknął się na końcu i dostał tylko jeden wsad 🫣
Mam pytanie do znawców pustułek. Czy po piórach można poznać wiek pustułki, czy różnice to cecha osobnicza, chodzi o samice.  Wczoraj w gnieżdzie pojawiła się na moment obca i zastanawiam się, czy to nie młody osobnik. Po lewej nasza rezydentka, po prawej intruz.https://zapodaj.net/plik-Urev8xuNVX
jur
jur
Znawcą nie jestem, ale jest chyba podobnie jak u sokołów wędrownych. Można poznać po piórze ile dany sokół ma lat. Znawcy potrafią to określić z dokładnością.
O 6:55 samiec przyleciał z jedzeniem, samica odebrałam i od razu gdzieś poleciała, a samiec zasiadł na pisklakach. Po paru minutach samica wróciła i zaczęła karmić. Karmienie trwało dosłownie 3 minuty, samiec brał z dzioba samicy, ale schylał się i podawał małym. Po tych 3 min samica wyskoczyła z alarmem z budki, potem wróciła i za chwilę znów wyskoczyła z alarmem. Na zapisie kam2 godz.7:08:56 widać czyjś przelot przed gniazdem, ale nie wiem kto to.
Czy samce zawsze tak okrywają pisklaki przy karmieniu? O 14:17 było karmienie, samiec przyniósł jedzenie, podał samicy, po czym zasiadł na młodych i czekał na karmienie. Oczywiście sam najwięcej zeżarł.
grzegorz611
Zdarza się, ale bardzo rzadko. Samiec powinien intensywnie polować a samica zasiadać na młodych.
Sytuacja z rana. Pojawiła się intruzka. Mam nadzieję, że nie będzie psuć sielanki naszych rudzielców.https://youtu.be/jppnydTwAXw?si=8JyAN2JyYt3MvpCs
Pierwszy raz widzę takie zachowanie u samca...Sytuacja dziwaczna a co gorsze nieciekawa dla młodych...mało jedzą bo samiec albo je okrywa, co uniemożliwia karmienie albo zjada większość z posiłku...
Ale się trafił samiec degenerat, zjada wszystko młodym i udaje że karmi 😡
Bo on jest straszny feminista walczący o równouprawnienie dla siebie.
buber
Bo on to nie Baron, tylko Hrabia😄
Śniadanie, samiczka przyleciała z posiłkiem.
Jakie cudne delikatne wspólne karmienie 😍
Dzieci same
OlaOlszowska
Samczyk wrócił i okrył dzieci
More
Z tą Grupą powiązane są następujące podglądy on-line:

 WebCam Wałbrzych 


Grupa otwarta

 Grupa otwarta oznacza, że wszyscy mogą zobaczyć tę Grupę i jej zawartość, a dołączyć do niej może każdy zarejestrowany Użytkownik naszego serwisu po zalogowaniu.
Dołączenie do Grupy umożliwia dodawanie wpisów w Aktywności tej grupy oraz dodawanie wpisów na Ścianie, dodawanie zdjęć i filmów (o ile opcje te są w tej grupie dostępne).

Użytkownik może oznaczyć Grupę jako  Obserwowaną - oznacza to, że wpisy i aktywności jej użytkowników będą prezentowane (dodatkowo) w menu Społeczność oraz mogą1) być pokazywane pod pozostałymi podglądami on-line.
Oznaczenie Grupy jako Obserwowanej wygasa automatycznie po upływie 12 miesięcy od chwili jej oznaczenia.


"Aktywność" - Zasady dodawania wpisów:
 • Wpisy powinny dotyczyć życia sokołów wędrownych lub innych mieszkańców obserwowanych tu gniazd.
 • Wpisy mogą dotyczyć obserwacji sokołów wędrownych w naturze z okolic gniazd z kamerami on-line.
  Nie będzie błędem jeśli dodasz wpisy dotyczące dawnych mieszkańców lub potomstwa pochodzącego z tych gniazd.
 • Nie dodajemy tu wpisów dotyczących innych grup gniazd z kamerami on-line.
  Nie dodajemy tu wpisów nie związanych z obserwacjami sokołów.
  Nie dodajemy tu wpisów prywatnych.
 • Uzupełnienia informacji we wpisie robimy poprzez dodanie komentarza pod nim lub (jeśli to jest możliwe) poprzez jego ponowną edycję.
  Starajmy się nie dodawać kolejnych wpisów dotyczących tej samej kwestii. Swoje zdanie wyrażaj w komentarzu do wpisu lub poprzez odpowiedź do konkretnego komentarza.
 • Możesz ograniczyć dostęp do swoich wpisów tylko do znajomych.
 • Wpisy i komentarze z Aktywności po czasie ustalonym przez Administratora będą automatycznie usuwane.

Hashtagi

W celu łatwiejszego wyszukiwania i grupowania informacji z ulubionych lokalizacji i podglądów możesz uzupełniać swoje wpisy hashtagami.
Możesz stosować hashtagi z imionami lub numerami obrączek mieszkańców/rezydentów czy ich potomstwa np.: #wars · #sawa · #zmiennik · #0XY · etc.

Porada: Hashtagi rozpoczynamy znakiem # i muszą zakończyć się spacją : #hashtag .
Dla uproszczenia oraz zredukowania możliwości popełniania błędów, proponujemy pisać hashtagi małymi literami i bez polskich znaków.

"Ściana"

Na ścianie dodajemy wpisy (jeśli opcja ta jest dostępna) mające szczególne znaczenie w życiu mieszkańców gniazd powiązanych z tą Grupą.
Jeśli chcesz uzupełnić wpis innej osoby, zrób to poprzez dodanie odpowiedzi na jej wpis.


Zdjęcia i Filmy

O ile Administrator udostępni te opcje w Grupie, możesz dodawać zdjęcia oraz linkować filmy z serwisu YouTube.
Zdjęcia i filmy muszą obrazować życie mieszkańców gniazd związanych z tą Grupą. Możesz dodawać zdjęcia lub filmy z obserwacji sokołów w naturze z okolic tych gniazd.
Dodanie zdjęcia lub filmu utworzy wpis w Aktywności tej Grupy.

Zdjęcia muszą spełniać kryteria dotyczące wielkości. Zdjęciom i filmom należy nadać odpowiadający ich treści tytuł oraz można je uzupełnić opisem. Zdjęcia lub filmy nie spełniające kryteriów tematu tej Grupy będą usuwane.
Każdy Użytkownik posiada ograniczoną ilość zdjęć, które może dodać w Grupie.


Regulamin

Pamiętaj, że zawsze jesteś zobowiązany do zachowania zgodnego z Regulaminem.

Jeśli uznasz wpis lub komentarz innego Użytkownika za niezgodny z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu, możesz go zgłosić.
Pamiętaj, nie zgłaszaj wpisu lub komentarza tylko dlatego, że nie zgadzasz się z jego treścią i masz odmienne zdanie niż autor.
Wpisy i Komentarze zgłoszone przez Ciebie zostaną dodane do Twojej listy ukrytych aktywności/komentarzy.
Zgłoszenie wpisu/komentarza nie jest anonimowe. Administrator może poprosić o uzasadnienie zgłoszenia.

Jeśli Twój wpis lub komentarz został oznaczony  - przyjrzyj mu się i ewentualnie zmodyfikuj lub usuń. Jeśli uważasz, że jest z nim wszystko w porządku, a zgłoszenie jest dla Ciebie krzywdzące - napisz do nas.

Wpisy niezgodne z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu mogą odpowiednio do ich treści zostać przesunięte do właściwej grupy, do wpisów profilu ich autora lub zostać usunięte.


1)Jeśli w ustawieniach swojego profilu użytkownik w opcji "Wpisy pod podglądami WebCam" wybrał wartość "Domyślny".

Edyta75
Member
Member
Member
Member
Member
IzaEs
Member
Święty
Member
gosza
Member
Member
Member