Nadrzewne gniazda leśne
Nests with WebCam Open 459 Users
Display: All
Janów - Dzisiaj jeszcze skromniej  Kurczaków wystarczy tylko dla najśmielszych/najszybszych   https://zapodaj.net/plik-KL1cf5FypI
Amika
10-ka się załapała na kurczaki, w tym jeden dwie sztuki za jednym razem porwał i wyniósł. Potem były jeszcze 2 ale musiały się obejść smakiem albo szukać kolacji w innych klatkach.
Gawi
mam nagranie, bez cięć
Gawi
chorego nie widziałam.
Amika
Widziałam go tylko rano 9:23-9:27. Między 13 a 16 nie wiem czy był, bo nie obserwowałam. Od 16:14 do teraz się nie pokazał.
Dojlidy2, siedzi młodzik i gapi się na pokrywę woliery; z prawej strony przyleciał drugi, a pierwszy zwiał
33 Views
33
Dojlidy , kam 2 dwójka glodomorów w gnieździe
34 Views
34
Efa
Efa
A teraz jeden na gałęzi, czyli leśny 😆
Janów - ktoś głodny przyleciał, a micha pusta  https://zapodaj.net/images/f70216c8048aa.jpg
Amika
Wczorajsza porcja była dużo mniejsza niż poprzedniego dnia. O 19-tej, po niespełna 2 godzinach od dostawy wszystko zostało zjedzone.
Gawi
Amika
Masz rację. Pomyliłam dni 🫢 to 9-go była taka duża dostawa aż wysypywały się z miski i chyba dlatego w następnych dniach na dłużej im wystarczało https://zapodaj.net/plik-4KOmzLNk3K
Gawi
ale i tak ta wczorajsza jest mniejsza
A już miałam nadzieję, że ten bardzo cierpiący młodzian został pochwycony w celu leczenia🥴 Marny jego los, gdy skończy się dokarmianie, w jego przypadku raczej karmienie 😒💔
Byli tam w tym czasie jak przyleciał jacyć ludzie, było słychać głosy już jak konsumował. Zaczął ich nasłuchiwać i zwiał.
Amika
Wczoraj po 16-tej przez 11 minut jadł w głębi klatki. Jak jest zajęty jedzeniem jest szansa zamknięcia jej.

Skoro klatkę można otwierać z dołu to i zamykać pewnie też. Namiot maskujący pod drzewem postawić na kilka dni by się z nim oswoiły, a potem w ciszy czatować z podglądem w ręce. Wcześniej zmniejszyć otwarcie klatki by to tez zaakceptowały i samo zamykanie krócej trwało. Jeśli dobrze pamiętam ta klatka otwierała się cichutko. 
Jest duże ryzyko, że będzie szalał po zamknięciu i źle to może się skończyć bo wejście na górę trochę czasu zajmuje. Szkoda, że nikt nie obserwuje tej klatki i nie robi zbliżeń gdy on tam przebywa, by ocenić czy i jakie ma szanse z tego wyjść bez pomocy człowieka.
Gawi
Dopóki będzie przylatywał, ludzie mają obowiązek go karmić, to oni zgotowali mu ten los. To nie jest natura, to hodowla i bidul
Janów Lubelski jeden w klatce złapał kurczaka i fruuu..
51 Views
51
raf
Garwolin 1
Teraz 6-ka okupuje klatkę
63 Views
63
raf
Garwolin kam1.
4 moknie
66 Views
66
Janów - (dłuugi)  aż do odlotu, a myślałam że może zostanie na noc   https://youtu.be/WIVsDDXcKMc?si=J4-he0p6vLNGBKen
Gawi
Mocno ma spuchniętą tą łapinę. Była możliwość zamknięcia klatki, no....ale
Janów - kuśtyczek je kolację w klatce
Bożka
Drugi porwał kurczaka i poleciał.
Amika
Wcześniej też były inne, a on na poręczy czekał aż tłok przeminie i dopiero potem sam skoczył do klatki
Janów - Sokół z chorą nogą jest aktualnie w klatce
Czy ten kulawy to uległ wypadkowi po wylocie? Ciekawe jak będzie polował jak ma tylko jedną nogę sprawną. Czasem musi tez przytrzymać jedzenie...trzymam kciuki za niego
64 Views
64
Amika
Bee1234 - uraz zauważony został dopiero przedwczoraj
Myślisz, że będą go moze łapać? Szkoda mi go
Amika
Nie wiem. Wczoraj chyba czatowali pod klatką, bo sokoły zaglądały do niej po dostawie jedzenia i szybko odlatywały w panice. Dopiero po paru godzinach jeden odważył się złapać w szpony kurczaka. Dzisiaj też późno odważyły się wejść do klatki a potem się rozpadało.
domyślam się że może być to nie możliwe...trzymam mimo wszystko kciuki
buber
Młody nie dość, że kuleje, to jeszcze ma problem pokarmowy. Trzy razy zwracał partiami część tego co zjadł po siódmej. Pewnie ma to jakiś związek z urazem nogi.  https://zapodaj.net/plik-QKFN6MnjX6
Amika
Na grupie FalcoFani są zrzuty w wcześniejszych "zwrotów" i wygląda na to, że jedynym większym był ten z godz. 7:41:23  plus ten malutki, o którym wspomniałam wyżej. Zwrócony pokarm zaznaczyłam na Twoim zrzucie https://zapodaj.net/plik-EK2A4jcgHm
Amika
Buber, on tego nie zwrócił tylko ostatecznie połknął ponownie. Spadł tylko malutki kawałek jak to co widać na Twoim zrzucie rozciągnęło się bardziej. Przed i po tej sytuacji wykonywał ruchy takie jak sokoły robią przy poprawianiu/układaniu pokarmu w wolu. Sprawdziłam na nagraniu. Chyba, że inne takie sytuacje  były wcześniej bo ja mam zapis od 8:08:57 do chwili odlotu
buber
O 7.41 też coś wyleciało. Przyznam, że pierwszy raz widzę takie zachowanie. Przeważnie są to zwykłe wypluwki. Ale jeśli to norma, to ok. zawsze się czegoś człowiek nauczy, co nie zmienia niestety sytuacji tego młodzika.
Amika
Nie wiem czy to normalne, ale na FF ktoś wspomniał, że tak się zdarza. 
Dla mnie to trochę dziwne, bo objedzony zbytnio nie był. Jedynie fakt, że w sumie nie za wiele zwrócił chociaż trochę jest pocieszający
w Janowie pełna micha i jeden młody
buber
To ten biedny z kulawą nóżką. https://zapodaj.net/plik-XDlLgD0puW
Zamrzenica - wiadomości o klatkowych wędrowcach https://www.facebook.com/share/v/1CZrsqek6U/
Amika
"To już trzeci rok reintrodukcji sokoła wędrownego realizowanej przez Nadleśnictwo Zamrzenica w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt “Sokół” w ramach Programu Restytucji Sokoła Wędrownego w Polsce.
Minęło zaledwie 10 dni od otwarcia gniazda adaptacyjnego a nasze sokoły wędrowne pędzą w świat nie oglądając się za siebie.
Dzięki zainstalowanym na ich plecach specjalnym nadajnikom satelitarnym możemy śledzić ich trasy wędrówki. Młode sokoły wędrowne, w pierwszym roku życia, jak wskazuje ich nazwa gatunkowa, odbywają wędrówkę. Wypuszczony ze specjalnego gniazda adaptacyjnego samiec o numerze obrączki 1HZ wybrał się na wschód i aktualnie przebywa w Białorusi niedaleko miejscowości Rynki.
Drugi samiec o numerze obrączki 3HZ wybrał kierunek południowy i znajduje się aktualnie w okolicach Szydłowca, jednak to tylko kwestia czasu kiedy przekroczy granicę Polski.
Młode sokoły wędrowne po odbyciu wędrówki najczęściej wracają w okolice miejsca wypuszczenia gdzie przystępują do lęgów na co z niecierpliwością czekamy.
W bieżącym roku wsiedliliśmy łącznie 10 osobników sokoła wędrownego i nie zamierzamy przestać tego robić w kolejnych latach.
Trzymajcie kciuki za nasze sokoły."
Nadleśnictwo Dojlidy zamieściło na swojej stronie informację 
"Dobre wieści z naszego lasu!
Ranny sokół, który trafił pod fachową opiekę, wrócił do zdrowia! Dzięki profesjonalnej i troskliwej pomocy Sokolników oraz Stowarzyszenia „Sokół”, ptak odzyskał siły i w dniu wczorajszym został ponownie umieszczony w gnieździe adaptacyjnym.
Spędzi tam jeszcze kilka dni, aby w pełni zaaklimatyzować się w naturalnym środowisku, po czym zostanie wypuszczony na wolność.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ratowanie naszego skrzydlatego przyjaciela! 💚" 
https://www.facebook.com/share/v/1CyE1KUXx9/
More
Falco peregrinus w Polsce
Nadrzewne gniazda leśne

Grupa skupiająca Użytkowników zainteresowanych obserwacją sokołów wędrownych z gniazd nadrzewnych i adaptacyjnych oraz gniazd wyposażonych w fotopułapki położonych w lasach na terenie Polski.


Z tą Grupą powiązane są następujące stałe i tymczasowe podglądy on-line:

 WebCam Trzebież 

 WebCam Dolina Baryczy 

 WebCam Barlinek 

 WebCam Gniazda adaptacyjne 


Grupa otwarta

 Grupa otwarta oznacza, że wszyscy mogą zobaczyć tę Grupę i jej zawartość, a dołączyć do niej może każdy zarejestrowany Użytkownik naszego serwisu po zalogowaniu.
Dołączenie do Grupy umożliwia dodawanie wpisów w Aktywności tej grupy oraz dodawanie wpisów na Ścianie, dodawanie zdjęć i filmów (o ile opcje te są w tej grupie dostępne).

Użytkownik może oznaczyć Grupę jako  Obserwowaną - oznacza to, że wpisy i aktywności jej użytkowników będą prezentowane (dodatkowo) w menu Społeczność oraz mogą1) być pokazywane pod pozostałymi podglądami on-line.
Oznaczenie Grupy jako Obserwowanej wygasa automatycznie po upływie 12 miesięcy od chwili jej oznaczenia.


"Aktywność" - Zasady dodawania wpisów:
  • W ramach tej grupy dodajemy przede wszystkim wpisy, które dotyczą życia sokołów wędrownych lub innych mieszkańców ww. gniazd z kamerami on-line.
    Możesz tu dodawać również wpisy dotyczące innych leśnych gniazd nadrzewnych z kamerami internetowymi (z terenu Polski) oraz wpisy dotyczące gniazd nadrzewnych, które wyposażono w fotopułapki.
  • Wpisy mogą dotyczyć obserwacji sokołów wędrownych w naturze z okolic gniazd z kamerami on-line.
    Nie będzie błędem jeśli dodasz wpisy dotyczące dawnych mieszkańców lub potomstwa pochodzącego z tych gniazd.
  • Nie dodajemy tu wpisów dotyczących innych grup gniazd z kamerami on-line.
    Nie dodajemy tu wpisów nie związanych z obserwacjami sokołów.
    Nie dodajemy tu wpisów prywatnych.
  • Uzupełnienia informacji we wpisie robimy poprzez dodanie komentarza pod nim lub (jeśli to jest możliwe) poprzez jego ponowną edycję.
    Starajmy się nie dodawać kolejnych wpisów dotyczących tej samej kwestii. Swoje zdanie wyrażaj w komentarzu do wpisu lub poprzez odpowiedź do konkretnego komentarza.
  • Możesz ograniczyć dostęp do swoich wpisów tylko do znajomych.
  • Wpisy i komentarze z Aktywności po czasie ustalonym przez Administratora będą automatycznie usuwane.

Hashtagi

W celu łatwiejszego wyszukiwania i grupowania informacji z ulubionych lokalizacji i podglądów możesz uzupełniać swoje wpisy hashtagami.
Możesz stosować hashtagi z imionami lub numerami obrączek mieszkańców/rezydentów czy ich potomstwa np.: #wars · #sawa · #zmiennik · #0XY · etc.

Porada: Hashtagi rozpoczynamy znakiem # i muszą zakończyć się spacją : #hashtag .
Dla uproszczenia oraz zredukowania możliwości popełniania błędów, proponujemy pisać hashtagi małymi literami i bez polskich znaków.

"Ściana"

Na ścianie dodajemy wpisy (jeśli opcja ta jest dostępna) mające szczególne znaczenie w życiu mieszkańców gniazd powiązanych z tą Grupą.
Jeśli chcesz uzupełnić wpis innej osoby, zrób to poprzez dodanie odpowiedzi na jej wpis.


Zdjęcia i Filmy

O ile Administrator udostępni te opcje w Grupie, możesz dodawać zdjęcia oraz linkować filmy z serwisu YouTube.
Zdjęcia i filmy muszą obrazować życie mieszkańców gniazd związanych z tą Grupą. Możesz dodawać zdjęcia lub filmy z obserwacji sokołów w naturze z okolic tych gniazd.
Dodanie zdjęcia lub filmu utworzy wpis w Aktywności tej Grupy.

Zdjęcia muszą spełniać kryteria dotyczące wielkości. Zdjęciom i filmom należy nadać odpowiadający ich treści tytuł oraz można je uzupełnić opisem. Zdjęcia lub filmy nie spełniające kryteriów tematu tej Grupy będą usuwane.
Każdy Użytkownik posiada ograniczoną ilość zdjęć, które może dodać w Grupie.


Regulamin

Pamiętaj, że zawsze jesteś zobowiązany do zachowania zgodnego z Regulaminem.

Jeśli uznasz wpis lub komentarz innego Użytkownika za niezgodny z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu, możesz go zgłosić. Pamiętaj, nie zgłaszaj wpisu lub komentarza tylko dlatego, że nie zgadzasz się z jego treścią i masz odmienne zdanie niż autor.
Wpisy i Komentarze zgłoszone przez Ciebie zostaną dodane do Twojej listy ukrytych aktywności/komentarzy.
Zgłoszenie wpisu/komentarza nie jest anonimowe.

Jeśli Twój wpis lub komentarz został oznaczony  - przyjrzyj mu się i ewentualnie zmodyfikuj lub usuń. Jeśli uważasz, że jest z nim wszystko w porządku, a zgłoszenie jest dla Ciebie krzywdzące - napisz do nas.

Wpisy niezgodne z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu mogą odpowiednio do ich treści zostać przesunięte do właściwej grupy, do wpisów profilu ich autora lub zostać usunięte.


1)Jeśli w ustawieniach swojego profilu użytkownik w opcji "Wpisy pod podglądami WebCam" wybrał wartość "Domyślny".

Ati
Member
Member
Member
Elcik
Member
Nata
Member
Member
Member
Luiza
Member
Member
Ruda Zołza
Member
Ladyassa
Member
Member
abnegat
Member
Member