"SOKÓŁ"

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIKICH ZWIERZĄT / FUNDACJA

#POMAGAM

logo
Za pośrednictwem serwisu Przelewy24 w tym roku wsparliście nas
100x
Dziś: 😊😊😊😊
Razem możemy więcej - liczy się każda złotówka...
 
 
 
 
donate

Nasza praca to także wydatki - przekaż darowiznę

Nasze najważniejsze projekty to reintrodukcja, czyli przywracane sokoła wędrownego polskiej przyrodzie oraz monitoring odbudowującej się populacji tego gatunku w Polsce.

Kupujemy młode sokoły, przewozimy je od hodowców do miejsca przeznaczenia, potem karmimy i pilnujemy. Przygotowujemy dla nich i bezpieczne gniazda z których mogą wylecieć. Poszukujemy nowych gniazd sokołów wędrownych w całej Polsce, obrączkujemy dzikie sokoły a niektórym zakładamy nadajniki satelitarne. Instalujemy podglądy on-line. Montujemy przy gniazdach fotopułapki.

A to nie wszystko co robimy...


 Razem możemy więcej - nawet najmniejsza wpłata jest ważna...

donate

FaniMani

Od teraz możesz nas wspierać przez serwis fanimani.pl
Robiąc zakupy w wybranych sklepach internetowych możesz wspierać naszą organizację bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

https://fanimani.pl/peregrinuspl/

Dołącz do grona aktywnych obserwatorów...

Obserwujesz życie sokołów wędrownych? Masz swoje ulubione lokalizacje, gniazda czy swoich własnych ptasich bohaterów? Poszerz teraz swoje możliwości. Komentuj, dyskutuj, wymieniaj się wiadomościami, wrażeniami i wiedzą. Zastanawiasz się czy warto dołączyć? Sprawdź sam.
Proces rejestracji jest prosty, nie zwlekaj ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

Z żalem informujemy, że 12 listopada 2010 r. odszedł do Krainy Wiecznych Łowów dr Günther Trommer, sokolnik i myśliwy, hodowca sokołów, weterynarz. Kolega Trommer był jednym z pionierów hodowli i reintrodukcji sokołów wędrownych w Niemczechw latach 70-tych XX wieku. Był zapalonym sokolnikiem i myśliwym, m.in. był członkiem Gniazda Sokolników PZŁ i Deutche Falkenorden /DFO/.

Günther Trommer sprowadził sie do Polski w 1990 roku wraz ze swoją hodowlą sokoła wędrownego. Początkowo zamieszkał w Czempiniu koło Poznania, następnie we Włocławku, aż osiadł na stałe w Lasocicach koło Leszna. Jego przyjazd do Polski zdynamizował polski program hodowli i reintrodukcji sokoła wędrownego, zainicjowany w latach 80-tych przez Czesława Sielickiego i prof. Zygmunta Pielowskiego. Wniósł także duży wkład w rozwój polskiego sokolnictwa, między innymi dzięki hodowli sokołów wędrownych i rarogów do celów sokolniczych.

Günther Trommer - pierwszy od lewej - podczas pierwszych reintrodukcji w 2010 roku

Günther Trommer - pierwszy od lewej - podczas pierwszych reintrodukcji w 2010 roku.

eu

Autopromocja

Nagroda EkoMistrzowie
dolnośląskiej ekologii 1993 - 2018 r.
dla
Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół
Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu

Finansują nas

Wspierają nas

Współpracujemy