Schooling
Polecane Wymaga zaproszenia
Pokaż:Wszystko
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
FORUM serwisu peregrinus.pl umożliwia przesyłanie plików zdjęć, grafik i obrazów na swój serwer jako załączniki do postu. Trzy załączniki to max. Więcej nie można przesłać na serwer w ramach jednego postu - konfiguracja FORUM nie pozwoli (w/g Regulaminu tylko trzy zdjęcia na jeden post, więc ograniczenia konfiguracyjne umożliwiające przesłanie max. trzech załączników nie dziwią).
Maksymalne rozmiary załączników graficznych to: 200 kB (1200x800).
Ograniczenia rozdzielczości oznaczają, że FORUM będzie zmniejszać rozdzielczość grafik do ustalonych w konfiguracji w sposób automatyczny.
Jeśli Twoja fotka ważyła pierwotnie więcej niż 200kB i miała większą rozdzielczość niż dopuszczona przez konfigurację FORUM to po operacji zmniejszenia rozdzielczości mogą się zdarzyć dwie rzeczy:
1) Twoja fotka teraz ma mniej niż 200kB - FORUM ją dopuści. ;-)
2) Twoja fotka ma niestety w dalszym ciągu więcej niż 200 kB - FORUM ją odrzuci. 😭

Musisz wiedzieć, że przechowywanie dużej ilości zdjęć na naszym serwerze wiąże się z kosztami. Zanim zdecydujesz się przesłać zdjęcia, oceń je. Wybierz naprawdę najlepsze sceny i ujęcia. Nie wstawiaj wszystkiego co masz.
Najlepsze wrażenie wywoła post, który ma niewiele zdjęć, ale za to naprawdę ciekawych i niepowtarzalnych.

#forum
1 Zakładka
1
1 Udostępnienie
1
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
Od teraz Twój awatar może znaleźć się na liście sponsorów.
Wystarczy, że przekazując Darowiznę za pośrednictwem serwisu Przelewy24 posłużysz się tym samym adresem e-mail, który podałeś w ustawieniach swojego profilu.

1,5% 💚 KRS 0000133612 • https://www.peregrinus.pl/pl/pomoc-sokolom/darowizna

#ogloszenie #pomagam
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
Pamiętaj, że adres e-mail użytkownika musi być poprawny i aktywny przez cały czas użytkowania konta w naszym serwisie.
Prosimy Was o sprawdzenie tego w ustawieniach Waszych kont.
Poprawnie działający adres e-mail pozwoli uniknąć w przyszłości problemów z dostępem do kont, logowaniem czy odzyskaniem zapomnianego hasła.

#ogloszenie
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
💡 Jeśli chcesz wzbogacić i uatrakcyjnić swój wpis na "boksiku" - dodaj do niego zdjęcia i klipy wideo.

Jak to zrobić? To całkiem proste: kliknij w przycisk "zdjęcia" poniżej okienka z treścią Twojego nowego wpisu. W odpowiednie pole wpisz lub wklej link do zdjęcia lub do filmu. Pamiętaj, musi to być link z zewnętrznego serwisu internetowego w którym jest umieszczone zdjęcie lub klip wideo (np. YouTube), który chcesz dodać do swojego nowego postu na "boksiku". Następnie kliknij w przycisk "Udostępnij".
W ramach jednego wpisu na "boksiku" możesz dodać nawet kilka różnych zdjęć i filmów.
Ostatnim krokiem jest kliknięcie w przycisk "Wyślij".

Teraz dodane przez Ciebie multimedia uzupełnią Twój wpis na "boksiku", a także będą widoczne w Galerii w Twoim profilu.
Pamiętaj, aby umieszczając link do multimediów w jednej ze Wspólnych Grup nawiązywał on do tematyki tej grupy.
Z poziomu galerii swojego profilu możesz edytować tytuł filmu/zdjęcia, możesz dodać opis i ewentualnie możesz go usunąć.

Uwaga na koniec: Taka prezentacja zdjęć i filmów nie obciąża dodatkowo naszego serwera. Zachęcamy zatem do korzystania z nowej funkcji...

#ogloszenie
Tak obserwuję inkubację na PKiN i trochę mi szkoda spokojnego Frania, że tak mu się wcina w wysiadywanie jajek Skalski, ojciec ma za mało przebojowości aby pogonić małego 🤪
Gawi
Tylko jak wiele osób zacznie wstawiać swoje foty czy filmy, to będzie dużo przewijania. Tak jest na Disquss. Niezalogowani widza tylko linki, po zalogowaniu, jak się odświeży stronę, to fota, fotę pogania, a tekst gdzieś w tym ginie.
jmg
jmg
Gawi od wczoraj nie zalała nas fala klipów wideo i zdjęć na "boksikach". My w porywach mamy może setkę obserwujących, a nie setki tysięcy. Damy radę... 👍
Gawi
Akurat mnie jakoś nowy boksik nie drażnił, piszę tylko to co zaobserwowałam przy okazji szwendania się po różnych stronach
jmg
jmg
To tak w ramach testowania promowanej funkcjonalności. Nie mogłem się powstrzymać... 😆
jmg
jmg
Znając swoistą niechęć naszych Użytkowników do zmian i nowości, raczej nie martwiłbym się tym zbytnio. 🙂

Swoją drogą zawsze jestem lekko zaskoczony jakimikolwiek próbami porównywania naszej strony z takimi dużymi serwisami jak ten wymieniony wyżej. Oni pewnie mają do dyspozycji taki budżet, że to co wydadzą na utrzymanie i rozwój jednego dnia my w sumie nie wydaliśmy i nie wydamy nigdy.
Amika
Było to już wcześniej, tylko w pewnym momencie przestało działać (ikonka była nieaktywna)
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
Poniżej słów kilka na temat usuwania własnych wpisów oraz komentarzy z "boksików".

Usuwając Aktywność (wpis) ze strumienia aktywności ("boksika") - usuwasz permanentnie również wszystkie komentarze i wszystkie odpowiedzi na te komentarze oraz wszystkie polubienia związane z tym wpisem i komentarzami.
W analogiczny sposób usuwając komentarz, jednocześnie usuwasz permanentnie wszystkie odpowiedzi udzielone na ten komentarz oraz wszystkie polubienia usuwanego komentarza oraz polubienia udzielonych odpowiedzi.

Aktywności (wpisy) oraz komentarze i odpowiedzi na te komentarze może usunąć ich autor, Właściciel Wspólnej Grupy, Administrator lub Moderator Wspólnej Grupy (jeśli ci ostatni dwaj zostali wyznaczeni w danej Grupie).
Uprawnienie usuwania wpisów i komentarzy przysługuje również Administratorom Serwisu.

#ogloszenie
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
#ogloszenie

Wydaje się, że część z naszych Użytkowników źle interpretuje funkcję raportowania (zgłaszania) wpisów i komentarzy w "boksiku".

Można jej używać TYLKO I WYŁĄCZNIE wówczas, gdy wpis/komentarz łamie zasady opisane w zakładce "O Grupie" i/lub Regulamin.
Nie można zgłaszać wpisów bo nie zgadzamy się z autorem lub go nie lubimy. Wydaje nam się, że autor plecie androny? To jeszcze nie jest złamanie zasad. “Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." - jeśli wg Ciebie już to zrobił to napisz komentarz. Najlepiej życzliwy lub życzliwie zignoruj ten wpis. Nie zgłaszaj!

Mylenie się, brak wiedzy, pogląd diametralnie różny od Twojego to nie naruszenie Regulaminu. Denerwują Cię wpisy jakiejś osoby? To jeszcze nie powód do zgłaszania. W nowej wersji naszego serwisu udostępniliśmy Wam kilka możliwości poradzenia sobie z niechcianymi wpisami/komentarzami. Możesz ukrywać pojedyncze wpisy lub komentarze. Możesz ukrywać wszystkie wpisy/komentarze pochodzące od danego autora. Wypróbuj te opcje.

Zatem co zgłaszamy? Najpoważniejsze powody to hejt, mowa nienawiści, trolowanie, reklama czy kryptoreklama, spamowanie treściami całkowicie nie związanymi z tematyką grupy czy serwisu, etc.

Pamiętać należy o prostych zasadach: pisz na temat, nie obrażaj, polemizuj używając argumentów merytorycznych, odnoś się do treści a nie do autora.
Jeszcze jedno: zgłoszenia nie są anonimowe.
Luiza
A ja właśnie ukryłam aktywności "o Maryni" i nie wiem o co się w ogóle rozchodzi w tym ogłoszeniu, bo nie ma (nie widzę) na boksiku żadnych wpisów nie na temat 😆
jur
jur
Jak nie klikam Lubię to , tak tu kliknąłem 😊
Pokaż więcej komentarzy
www.peregrinus.pl
💡 #pms #ogloszenie

Jak wysłać Wiadomość Prywatną do Użytkownika, który nie jest moim znajomym, nie jest zalogowany i nie mogę znaleźć jego wpisów i komentarzy na FORUM czy w "boksiku"?

Przejdź do Wiadomości Prywatnych: https://www.peregrinus.pl/pl/moj-profil/pms
Utwórz nową wiadomość.
"W formularzu nowej Wiadomości Prywatnej w pole "Do" wpisz z klawiatury login adresata.
Nie ma znaczenia czy adresat jest, czy nie jest zalogowany. Wielkość liter w loginie również nie ma znaczenia.
www.peregrinus.pl
Uwaga!
Ze względów bezpieczeństwa nie ma już możliwości wysyłania wiadomości prywatnych do użytkowników, którzy nie są naszymi znajomymi na www.peregrinus.pl.
www.peregrinus.pl
💡 #ogloszenie

Jeśli zdarzyło Ci się ukryć jakąś aktywność lub komentarz, możesz je bez trudu przywrócić.

Lista ukrytych przez Ciebie aktywności i komentarzy jest tutaj: https://www.peregrinus.pl/pl/moj-profil/ukryte
W ten sam sposób możesz przywrócić zgłoszone i ukryte aktywności lub komentarze.

💡 Teraz również możesz z jednego miejsca zarządzać listą blokowanych przez Ciebie kont innych użytkowników naszego serwisu. Listę kont, które blokujesz znajdziesz tutaj: https://peregrinus.pl/pl/moj-profil/blokowani-uzytkownicy
Luiza
Można te informację z linkami gdzieś przenieść na forum, żeby nie zniknęło za pół roku?
elik
czy możemy liczyć na to, że lista zalogowanych użytkowników wróci w formie widocznych nicków ? Obecnie widać awatary, które dopiero po podświetleniu pokazują nazwę użytkownika
jmg
jmg
@Evela.Sz - przywilej pisania do "wszystkich" mają jedynie osoby o statusie administratora. Liczebność i różnorodność naszej społeczności skłoniła nas do zmiany podejścia w tej kwestii. Znajomy w takim serwisie jak nasz nie jest tożsamy ze znajomym w realu. Nie musisz znać osoby by wymieniać się z nią poglądami czy dyskutować o zainteresowaniach. To już chyba wszyscy dawno zrozumieliśmy. :-) W temacie wpisów na Grupach toczy się dziś ciekawa dyskusja pod jednym z klipów wideo umieszczonych w Grupie Wałbrzych. Osobiście zachęcam do wzięcia w niej udziału.
Evela.Sz
Jmg - nie mam niczego za złe, rozumiem oszczędności i potrzebę zmian, ale szkoda, że nie możemy sie wszyscy integrować, a nie będę zapraszać do znajomych obcych mi ludzi ☹️ Czasem są pretensje, że ktoś w grupie pisze nie ma temat, ale inaczej po prostu nie jest widziany 😬
jmg
jmg
@Evela.Sz - elik , której odpowiadałem jest znajomą Ciuciek , więc mogła swobodnie zapoznać się z treścią komentarzy. Masz rację co do "nieznajomych". Nie czytasz ich wpisów, a oni jeśli nie chcą nie czytają Twoich. Chyba nic w tym złego. Upraszczając, menu "Społeczność" to nic innego jak wpisy profilowe naszych znajomych dla wygody zebrane w jednym miejscu. Podkreślałem to w każdej informacji nt. menu "Społeczność". W mojej odpowiedzi podpowiedziałem Ci, jak możesz dotrzeć do tego wpisu nie będąc "znajomą". Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe...
Evela.Sz
Jmg - nie, nie jesteśmy znajomymi, zajrzałam na profil dopiero po wcześniejszym komentarzu, że tak owy wpis był, ale na codzień nie zagląda się wszystkim "nieznajomym" na konta, wydawało się, że do tego właśnie będzie służyła Społeczność, wpisujemy tam spostrzeżenia nie dotyczące sokołów czy też przywitania, a jak się okazuje nikt tego nie widzi 🤔
Pokaż więcej komentarzy
Luiza
Bardzo dziękuję, przydatna funkcja ;)
Leszek66
Już się nie odzywam bo dostanę trzy trójkąciki i będzie kiszka 😷
potwornicka
Przyjdzie czas, że trójkąciki będziemy zbierać z dumą 😙
Pokaż więcej komentarzy
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
💡

Lubisz small talk? Czy brakuje Ci niekoniecznie sokolich ciekawostek? Menu "Społeczność" jest do tego doskonałym miejscem. 🙂 🌎 🐾 🌲 🚲

Poszerz grono swoich znajomych o osoby z którymi chcesz wymieniać poglądy, polemizować, dzielić się pasjami, "wykopaliskami" i "odkryciami" z sieci.
Im szerszy krąg znajomych tym większa szansa na ciekawą rozmowę...

Sprawdź sam: https://peregrinus.pl/pl/spolecznosc/
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
💡 #ogloszenie

Czy odnalazłeś już swoich znajomych i przyjaciół na peregrinus.pl?
Skorzystaj z nowej możliwości: https://peregrinus.pl/pl/spolecznosc/szukaj-znajomych .

Dziel się wrażeniami i ciekawostkami w kręgu bliskich sobie osób w menu "Społeczność"...
czesli
Witam Wszystkich :)
Lili
Ze Szczecina także zalogowało się kilka osób ale "nieaktywni" 😋
Gawi
W mojej jest trooochę.
Ciuciek
Z mojej miejscowości, jestem tylko ja łeee😓
elik
no właśnie Ciuciek, Ty sam, ale i ja sama a jakby nie patrzeć mieszkam w stolicy regionu
Kotu
Jesteś jedyny i niepowtarzalny 😂
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
💡 #ogloszenie

Powiadomienia? Co to takiego i do czego mogą mi służyć?

Chcesz wiedzieć, kiedy ktoś polubi Twój wpis lub komentarz? Nie chcesz przegapić komentarzy, które zostaną dodane do Twojej aktywności?
Wypróbuj funkcję. Ustaw powiadomienia w swoim profilu https://peregrinus.pl/pl/moj-profil/ustawienia-profilu#cbtabpane63
Luiza
Zrobione :) Od razu było widać, że nowy boksik jest lepszy niż stary :)
elik
warto to zrobić bo wówczas wdać w powiadomieniach (kulka pod "prywatnymi wiadomościami) kto i jak skomentował nasz wpis na boksiku
wifi
Bardzo przydatna funkcja, bez cofania dostaję informację o reakcji na swój wpis. Nowy boksik ma coraz więcej przydatnych funkcji, mnie się podoba. 👍
jmg
jmg
O to chodziło. 😀 Mam nadzieję, że sceptycy przekonają się, że dostają więcej niż stracili wraz ze starym SHOUTBOXem.
Ciuciek
a no działa, powiadomiło mnie ;D
Pokaż więcej komentarzy
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
💡 #ogloszenie

Czy odnalazłeś i dołączyłeś już do Grup, które Cię interesują?
Zrób to koniecznie już teraz https://peregrinus.pl/pl/spolecznosc/grupy
Nie zapomnij kliknąć w przycisk "Obserwuj" dostępny na stronie każdej Grupy, do której dołączyłeś.

Zobacz swoje Grupy https://peregrinus.pl/pl/moj-profil/moje-grupy
Roman 60
Dzień dobry . Z pobieżnego czytania dowiaduję się ze Skawina zasila w Sokoła Lubelszczyznę . Ale idę do Forum , bo i tak aby tutaj porozumieć się z FF trzeba się zapoznać z zasadami . Pozdrawiam wszystkich.
Ciuciek
też często ktoś z podglądu z pkin, na boksiku pkin napisze coś o np.włocławku to trafi to na warszawska grupę? to może być problem.
jmg
jmg
Kiedyś były 2 podglądy, a teraz jest ich ponad 20. W tegorocznym sezonie widać już było wyraźnie chaos i nieporozumienia, gdy wszyscy piszą wszędzie o wszystkim. Zmieńmy więc nieco filozofię tych wpisów i zobaczmy czy to się sprawdzi. Jeśli nie wyjdzie to będziemy szukać innego sposobu...
Ciuciek
ale szczecin i police nie działają, to na ich boksikach nikt nie pisze ;p
jmg
jmg
Ok, niech będzie Włocławek... 🙂
Ciuciek
Włocławek ;p
jmg
jmg
Który następny? 🎁
Ciuciek
aaa w ten sposób :D
Pokaż więcej komentarzy
jmg
jmg
Rozpoczynamy integrację nowych okienek z wpisami z odpowiadającymi im grupami. Na początek Police i Szczecin.
Pokaż więcej komentarzy
www.peregrinus.pl
Ogłoszenie
💡 #ogloszenie

Dołączając do Grupy warto kliknąć w przycisk "Obserwuj"...

Co daje obserwowanie Grupy?
Wszystkie wpisy i aktywności innych użytkowników, którzy dołączyli do obserwowanej grupy, będziesz widział w menu "Społeczność".