Warszawa
Gniazda WebCam Grupa otwarta 510 Użytkowników
Pokaż:Wszystko
Pisklę spojrzało na Astrę, by błagać o jedzenie, a potem Astra odleciała, prawdopodobnie na polowanie. Teraz pisklę było samo w domu i ciągle ćwierkało.
2 Wyświetlenia
2
Kawęczyn obiadek
78 Wyświetleń
78
taki trochę ufoludek z tego malucha, rzuca się w oczy wielki dziób https://zapodaj.net/plik-kNOsJat6im
Hugx2
Przypomina mi to młodą sowę płomykówkę.
Bidulek cały czas nawołuje rodzica 😔
Gdzie jest obiad z publicznego widoku?Kto śmiał skitrać
Może tam też dotarł Skierek :-p
Wszystkie kanały na PKiN są bardzo opóźnione,mogę zapytać, czy jestem jedyną osobą, która jest taka?🥲
95 Wyświetleń
95
u mnie też kręci
Gawi
nie działa PKiN
Akeya
Dziękuję za odpowiedź
Kawęczyn - obiad wystawiony na widok publiczny
94 Wyświetlenia
94
Od czasu do czasu kamerka trzecia na Żeraniu wraca ale zawsze z  30.04.2025 godz .13:25.
91 Wyświetleń
91
Astra zostawiła ogryziony szkielet na lampie (kam 1) i odleciała
buber
Ekwiwalent dla Skierka.
elas59
Chyba za asystę z daszku
Luiza
I kawałek w gnieździe - taki chips - do pogryzienia dla rozrywki 😀
elas59
Już wróciła
Kanela
Wydaje się, że mały nakarmiony porządnie, pod koniec juz chyba odmawiał
Ciekawostka. Dla własnej refleksji. U Sokolnika takie maluchy dostają 70-80g mięsa dziennie na głowę (tak twierdzi wujek google). Ta ilość rośnie, aż osiąga swój maks po miesiącu 300g. Dla porównania 70-80g mięsa to jest jeden szpaczek albo kos lub dwa jerzyki.  Przy czym w naturze te wartości nie rzadko są poniżej tej normy jak sobie przyjęli przy odchowaniu sokolików sokolnicy, z różnych względów np. liczny lęg. Na siekierkach już drugi raz od kiedy wróciły kamery serwowany był popularny ptak o masie  gdzieś pomiędzy 240-380g, która Astra dzieli w pierwszej kolejności na jednego malucha ;)
Dlatego preferuję sokoły w naturze, a kocham pustułki, bo raczej zjadają gryzonie, rzadko małe ptaszki 🙂
Ciuciek
ostatnio widziałem u siebie pustułkę z wróbelkiem ;)
To był akurat ten rzadki przypadek ;) Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę :-)
Ula
Ula
Gryzonie i jaszczurki
Astra karmi 9:10 Dużo tego nie ma - jakiś suchar - ale zawsze więcej niż nic..
elik
to już dziś drugi raz, ależ się cieszę
elik
koniec, mały się odwrócił, Astra wyniosła resztki
Astra poleciała, Skierek, który był na tarasie przed budka też się ulotnił
elik
samica wróciła
elik
ponownie odleciała
elik
może poleciała do spiżarki a tam pustki ?
Kawęczyn, małe same, popiskują
85 Wyświetleń
85
elik
przyszedł Apasz, sprawdza kąty w poszukiwaniu odłożonych resztek
Skierek spędza czas z rodziną, siedzi na budce
Iwona65
No, jakbym nie wiedziała o co chodzi to, po tym wpisie,  pomyślałabym, że taki idealny tatuś 😡
Kanela
Skierek znowu na daszku budki pilnuje dobytku.
buber
Jak tak stoi bez ruchu, to wygląda jak taka sztuczna makieta do odstraszania ,, sami wiecie kogo" z balkonów.
Efa
Efa
😆 Jedyna różnica, że on jest piękny...
nela złapała wróbla i nakarmiła dwa pisklęta
82 Wyświetlenia
82
raf
Astra tym razem z łupem. Ufff...
Więcej
Z tą Grupą powiązane są następujące podglądy on-line:

FORUM

Z tą Grupą powiązane są następujące kategorie FORUM:


Grupa otwarta

 Grupa otwarta oznacza, że wszyscy mogą zobaczyć tę Grupę i jej zawartość, a dołączyć do niej może każdy zarejestrowany Użytkownik naszego serwisu po zalogowaniu.
Dołączenie do Grupy umożliwia dodawanie wpisów w Aktywności tej grupy oraz dodawanie wpisów na Ścianie, dodawanie zdjęć i filmów (o ile opcje te są w tej grupie dostępne).

Użytkownik może oznaczyć Grupę jako  Obserwowaną - oznacza to, że wpisy i aktywności jej użytkowników będą prezentowane (dodatkowo) w menu Społeczność oraz mogą1) być pokazywane pod pozostałymi podglądami on-line.
Oznaczenie Grupy jako Obserwowanej wygasa automatycznie po upływie 12 miesięcy od chwili jej oznaczenia. Nigdy nie oznaczaj grupy jako "Obserwowanej" jeśli nie rozumiesz jak to działa.


"Aktywność" - Zasady dodawania wpisów:
  • Wpisy powinny dotyczyć życia sokołów wędrownych lub innych mieszkańców obserwowanych tu gniazd.
  • Wpisy mogą dotyczyć obserwacji sokołów wędrownych w naturze z okolic gniazd z kamerami on-line.
    Nie będzie błędem jeśli dodasz wpisy dotyczące dawnych mieszkańców lub potomstwa pochodzącego z tych gniazd.
  • Nie dodajemy tu wpisów dotyczących innych grup gniazd z kamerami on-line.
    Nie dodajemy tu wpisów nie związanych z obserwacjami sokołów.
    Nie dodajemy tu wpisów prywatnych.
  • Uzupełnienia informacji we wpisie robimy poprzez dodanie komentarza pod nim lub (jeśli to jest możliwe) poprzez jego ponowną edycję.
    Starajmy się nie dodawać kolejnych wpisów dotyczących tej samej kwestii. Swoje zdanie wyrażaj w komentarzu do wpisu lub poprzez odpowiedź do konkretnego komentarza.
  • Możesz ograniczyć dostęp do swoich wpisów tylko do znajomych.
  • Wpisy i komentarze z Aktywności po czasie ustalonym przez Administratora będą automatycznie usuwane.

Hashtagi

W celu łatwiejszego wyszukiwania i grupowania informacji z ulubionych lokalizacji i podglądów możesz uzupełniać swoje wpisy hashtagami.
Możesz stosować hashtagi z imionami lub numerami obrączek mieszkańców/rezydentów czy ich potomstwa np.: #wars · #sawa · #zmiennik · #0XY · etc.

W ramach tej Grupy oprócz w/w, proponujemy następujące hashtagi: #wolomin · #zec · #ndm · #konstancin_jeziorna · #pruszkow · #moszna

Porada: Hashtagi rozpoczynamy znakiem # i muszą zakończyć się spacją : #hashtag .
Dla uproszczenia oraz zredukowania możliwości popełniania błędów, proponujemy pisać hashtagi małymi literami i bez polskich znaków.

"Ściana"

Na ścianie dodajemy wpisy (jeśli opcja ta jest dostępna) mające szczególne znaczenie w życiu mieszkańców gniazd powiązanych z tą Grupą.
Jeśli chcesz uzupełnić wpis innej osoby, zrób to poprzez dodanie odpowiedzi na jej wpis.


Zdjęcia i Filmy

O ile Administrator udostępni te opcje w Grupie, możesz dodawać zdjęcia oraz linkować filmy z serwisu YouTube.
Zdjęcia i filmy muszą obrazować życie mieszkańców gniazd związanych z tą Grupą. Możesz dodawać zdjęcia lub filmy z obserwacji sokołów w naturze z okolic tych gniazd.
Dodanie zdjęcia lub filmu utworzy wpis w Aktywności tej Grupy.

Zdjęcia muszą spełniać kryteria dotyczące wielkości. Zdjęciom i filmom należy nadać odpowiadający ich treści tytuł oraz można je uzupełnić opisem. Zdjęcia lub filmy nie spełniające kryteriów tematu tej Grupy będą usuwane.
Każdy Użytkownik posiada ograniczoną ilość zdjęć, które może dodać w Grupie.


Regulamin

Pamiętaj, że zawsze jesteś zobowiązany do zachowania zgodnego z Regulaminem.

Jeśli uznasz wpis lub komentarz innego Użytkownika za niezgodny z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu, możesz go zgłosić. Pamiętaj, nie zgłaszaj wpisu lub komentarza tylko dlatego, że nie zgadzasz się z jego treścią i masz odmienne zdanie niż autor.
Wpisy i Komentarze zgłoszone przez Ciebie zostaną dodane do Twojej listy ukrytych aktywności/komentarzy.
Zgłoszenie wpisu/komentarza nie jest anonimowe.

Jeśli Twój wpis lub komentarz został oznaczony  - przyjrzyj mu się i ewentualnie zmodyfikuj lub usuń. Jeśli uważasz, że jest z nim wszystko w porządku, a zgłoszenie jest dla Ciebie krzywdzące - napisz do nas.

Wpisy niezgodne z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu mogą odpowiednio do ich treści zostać przesunięte do właściwej grupy, do wpisów profilu ich autora lub zostać usunięte.


1)Jeśli w ustawieniach swojego profilu użytkownik w opcji "Wpisy pod podglądami WebCam" wybrał wartość "Domyślny".

Lu7
Użytkownik
Użytkownik
Anoli
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Nika_89
Użytkownik
wrobka5
Użytkownik
Użytkownik
elas59
Użytkownik
Użytkownik
annakowalska1232
Użytkownik
Citro
Użytkownik