"SOKÓŁ"

STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIKICH ZWIERZĄT / FUNDACJA

#POMAGAM

logo
Za pośrednictwem serwisu Przelewy24 w tym roku wsparliście nas
100x
Dziś: 😊😊😊😊
Razem możemy więcej - liczy się każda złotówka...
 
 
 
 
donate

Nasza praca to także wydatki - przekaż darowiznę

Nasze najważniejsze projekty to reintrodukcja, czyli przywracane sokoła wędrownego polskiej przyrodzie oraz monitoring odbudowującej się populacji tego gatunku w Polsce.

Kupujemy młode sokoły, przewozimy je od hodowców do miejsca przeznaczenia, potem karmimy i pilnujemy. Przygotowujemy dla nich i bezpieczne gniazda z których mogą wylecieć. Poszukujemy nowych gniazd sokołów wędrownych w całej Polsce, obrączkujemy dzikie sokoły a niektórym zakładamy nadajniki satelitarne. Instalujemy podglądy on-line. Montujemy przy gniazdach fotopułapki.

A to nie wszystko co robimy...


 Razem możemy więcej - nawet najmniejsza wpłata jest ważna...

donate

Dołącz do grona aktywnych obserwatorów...

Obserwujesz życie sokołów wędrownych? Masz swoje ulubione lokalizacje, gniazda czy swoich własnych ptasich bohaterów? Poszerz teraz swoje możliwości. Komentuj, dyskutuj, wymieniaj się wiadomościami, wrażeniami i wiedzą. Zastanawiasz się czy warto dołączyć? Sprawdź sam.
Proces rejestracji jest prosty, nie zwlekaj ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

FaniMani

Od teraz możesz nas wspierać przez serwis fanimani.pl
Robiąc zakupy w wybranych sklepach internetowych możesz wspierać naszą organizację bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

https://fanimani.pl/peregrinuspl/

17 i 18 maja w Brukseli w siedzibie Europejskiej Fundacji Naukowej odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Kierującego nową europejska inicjatywą ornitologów zajmujących się ptakami drapieżnymi - EURAPMON - Research and Monitoring for and with Raptors in Europe. Jest to inicjatywa której celem jest stworzenie platformy współpracy i wymiany informacji na temat różnych projektów monitorujących populacje ptaków drapieżnych i i poziom skażenia środowiska na podstawie materiałów biologicznych pochodzących od ptaków drapieżnych.

Polskę w tej inicjatywie reprezentuje nasze Stowarzyszenie. Planujemy zaprosić do współpracy wszystkie osoby i instytucje zajmujące się tą tematyką w Polsce.  Współpraca z kolegami z całej Europy polegać będzie między innymi na stworzeniu bazy danych specjalistów, programów, organizacji  i instytucji oraz docelowo bazy danych o populacjach ptaków drapieżnych.

W programie uczestniczą różne organizacje - od przedstawicieli ministerstw odpowiedzialnych za ochronę środowiska, akademii nauk, uczelni po organizacje społeczne. Każdy kraj reprezentowany jest przez jedną instytucję. 

Nasze Stowarzyszenie planuje w związku z tym warsztaty polskich organizacji i instytucji zainteresowanych monitoringiem populacji ptaków drapieżnych i monitoringiem zanieczyszczeń środowiska za pomocą materiału biologicznego. 

Janusz Sielicki


eu

Autopromocja

Nagroda EkoMistrzowie
dolnośląskiej ekologii 1993 - 2018 r.
dla
Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół
Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu

Finansują nas

Wspierają nas

Współpracujemy