Falco peregrinus - Grupa Ogólna
Polecane Grupa otwarta 1082 Użytkowników
Dzień dobry! W Orange mamy już 2 maluszki
·
Christine Tripucka Gilbert New Jersey USA ( po otwarciu kliknąć w zdjęcie 😉) Młody Sokół wędrowny https://ibb.co/JtXRkPx Krogulec zmienny https://ibb.co/mH3c6cw
·
w Orange Diamond jajkami telepie, słychać pisklę
·
Cat
·
Sokół wędrowny na kominie we Wrześni.
Poleciał na polowanie i nie mamy czasu na dalszą obserwację.
www.peregrinus.pl
·
Dziś, tj. 26 września br. planujemy prace związane z aktualizacją oprogramowania niektórych elementów naszego serwisu
Strona może być całkowicie niedostępna, niektóre jej funkcje mogą nie działać prawidłowo lub być wyłączone
·
Mam na imię Ziemin. Jestem bocianem białym. Pamiętam, że latałem i nagle uderzyłem w coś bardzo mocno. Okazało się, że miałem mnóstwo szczęścia.
Po kilku dniach odzyskałem władzę w skrzydle i poczułem się lepiej. Kości nie były złamane, tylko stłuczone.
W Nowym Zoo w Poznaniu jest kilkoro przedstawicieli mojego gatunku, którzy już nigdy nie polecą 🙁. Oni mieli znacznie większego pecha.
Okazało się, że po krótkim pobycie w Zoo, kilku śniadaniach i kolacjach - (karmią nienajgorzej), porcji paskudnego środka odrobaczającego (fuj! ) mogę wrócić na wolność i spróbować zabrać się z moim siostr
·
Dla chętnych jakos ciekawostka, zostawiam link do głosowania na "Ptaka Roku 2023 Australii". Bierze udział wiele wspaniałych gatunków, Australia pod tym względem jest naprawdę bogata i różnorodna. Wśród nich jest też sokół wędrowny 😊
https://www.theguardian.com/environment/ng-interactive/2023/sep/25/australian-bird-of-the-year-2023-vote-the-guardian-bird-life-australia-poll
·
Pierwsze dwie godziny liczeń spędziliśmy w deszczu, ale wróblaki nie przestraszyły się takiej pogody i od rana migrowały niemal nieprzerwanym sznurem. Początkowo drapole nie poszły w ich ślady, ale po godzinie dziewiątej, gdy deszczowe chmury powoli zaczęły się rozchodzić, zaczęły nieśmiało przelatywać nad wieżą. Liczebności były mniejsze niż wczoraj, ale zestaw gatunkowy był całkiem sympatyczny. Dużymi niespodziankami był przelatujący szlamnik oraz sierpówka, która niezbyt często widujemy nad wieżą. Zdecydowanie dopisała frekwencja - na Drapoliczu przewinęło się dzisiaj ponad 70 obserwatorów
Jeśli mnie wzrok nie myli, to na Drapoliczu widziałam dość charakterystycznych przedstawicieli Stowarzyszenia 😈
·
Mam 2 pytania, Pierwsze, o NDM i rezydującą tam gdyniankę, Rafę. Ostatnie wieści są z 09 sierpnia. Drugie pytanie dotyczy Tczewa i rezydującego tam gdyńskiego Admirala, ostatnie wieści z 06 września.
Falco peregrinus - Grupa Ogólna
Ta Grupa nie ma szczególnej formy ani szczególnego charakteru. Może do niej dołączyć kto zechce.

Obowiązuje tu podstawowa zasada - szanujemy siebie nawzajem.

Wszystko co w zgodzie z Regulaminem serwsiu www.peregrinus.pl pasuje do tej Grupy.

Jeśli nie udało Ci się zbudować kręgu "znajomych" to może forma takiej otwartej Grupy jest właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy...

Grupa otwarta

 Grupa otwarta oznacza, że wszyscy mogą zobaczyć tę Grupę i jej zawartość, a dołączyć do niej może każdy zarejestrowany Użytkownik naszego serwisu po zalogowaniu.
Dołączenie do Grupy umożliwia dodawanie wpisów w Aktywności tej grupy oraz dodawanie wpisów na Ścianie, dodawanie zdjęć i filmów (o ile opcje te są w tej grupie dostępne).

Użytkownik może oznaczyć Grupę jako  Obserwowaną - oznacza to, że wpisy i aktywności jej użytkowników będą prezentowane (dodatkowo) w menu Społeczność oraz mogą1) być pokazywane pod pozostałymi podglądami on-line.
Oznaczenie Grupy jako Obserwowanej wygasa automatycznie po upływie 12 miesięcy od chwili jej oznaczenia.


"Aktywność" - Zasady dodawania wpisów:
  • Tematyka wpisów ograniczona jest wyłącznie przez zasady opisane w Regulaminie.
  • Nie dodawaj tu wpisów prywatnych.
  • Uzupełnienia informacji we wpisie robimy poprzez dodanie komentarza pod nim lub (jeśli to jest możliwe) poprzez jego ponowną edycję.
    Staraj się nie dodawać kolejnych wpisów dotyczących tej samej kwestii. Swoje zdanie wyrażaj w komentarzu do wpisu lub poprzez odpowiedź do konkretnego komentarza.
  • Możesz ograniczyć dostęp do swoich wpisów tylko do znajomych.
  • Wpisy i komentarze z Aktywności po czasie ustalonym przez Administratora będą automatycznie usuwane.

Hashtagi

W celu łatwiejszego wyszukiwania i grupowania informacji z ulubionych lokalizacji i podglądów możesz uzupełniać swoje wpisy hashtagami.
Możesz stosować hashtagi z imionami lub numerami obrączek mieszkańców/rezydentów czy ich potomstwa np.: #wars · #sawa · #zmiennik · #0XY · etc.

Porada: Hashtagi rozpoczynamy znakiem # i muszą zakończyć się spacją : #hashtag .
Dla uproszczenia oraz zredukowania możliwości popełniania błędów, proponujemy pisać hashtagi małymi literami i bez polskich znaków.

Regulamin

Pamiętaj, że zawsze jesteś zobowiązany do zachowania zgodnego z Regulaminem.

Jeśli uznasz wpis lub komentarz innego Użytkownika za niezgodny z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu, możesz go zgłosić. Nie zgłaszaj wpisu lub komentarza tylko dlatego, że nie zgadzasz się z jego treścią i masz odmienne zdanie niż autor.
Wpisy i Komentarze zgłoszone przez Ciebie zostaną dodane do Twojej listy ukrytych aktywności/komentarzy.
Zgłoszenie wpisu/komentarza nie jest anonimowe.

Jeśli Twój wpis lub komentarz został oznaczony  - przyjrzyj mu się i ewentualnie zmodyfikuj lub usuń. Jeśli uważasz, że jest z nim wszystko w porządku, a zgłoszenie jest dla Ciebie krzywdzące - napisz do nas.

Wpisy niezgodne z zasadami tej Grupy lub postanowieniami Regulaminu mogą odpowiednio do ich treści zostać przesunięte do wpisów profilu ich autora lub zostać usunięte.


1)Jeśli w ustawieniach swojego profilu użytkownik w opcji "Wpisy pod podglądami WebCam" wybrał wartość "Domyślny".

Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
laurel
Użytkownik
Użytkownik
Matusia23
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik
Użytkownik