Dzień dobry. Mnie też wydaje się, że intruz jest samcem. Na filmiku dziwna konfrontacja "dwóch samic" . https://youtu.be/GrfMD3kNBHY. Elik, jak możesz wstaw filmik do swojego posta
Po zachowaniu samicy można wnioskować na 100%, że to samiec. Za żadne skarby nie wpuściłaby samicy do budki i nie kłaniałaby się z nią. Teraz najważniejsze pytanie, gdzie jest Bohun??? Druga moja myśl: też to jest taki chichot losu, ptak reintrodukowany w lesie przylatuje do miejskiej budki.
Też o tym pomyślałam. W niektórych budkach to co chwilę jakieś intruzy się pojawiają a w tym roku jak na złość w Wałbrzychu ani jednego sokoła w budce, ehhh...
prawdopodobnie nastąpiła pomyłka podczas obrączkowania i samica okazała się samcem. Były takie przypadki błędnej identyfikacji płci np. Łupek z Lublina czy Amon z Łodzi. Wprost niemożliwe jest, żeby dwie samice, w tym jedna obca, przebywały wspólnie obok siebie i kłaniały się sobie nawzajem i na dodatek rozmawiały
no nie bardzo, skoro intruz to samica 😄 Czekałam, aż obrączkę pokaże i to faktycznie nie był Bohun. A samica przed budką siedziała w jednym miejscu i właściwie nie reagowała na przybysza. Dziwne. Choć ten intruz wydaje się być dość drobny jak na samicę.