Display: All
Szkwał na kracie
64 Views
64
Wilda w gnieździe
63 Views
63
Wilda obecna, i już jej nie ma
58 Views
58
Zazamka śpi na stojąco 😴 oczywiście obok jaja 🥚
53 Views
53
A kiedy Zazamka ma termin? +-
97 Views
97
OlaOlszowska
Pierwsze było 6.03 około 8 rano
Daszka
Jeśli dobrze liczę, to jutro koło 18.
Daszka
Jeśli powtórzy czasówkę z ubiegłego sezonu.
Iwona65
Dzięki dziewczyny. No nie chciało mi się szukać godziny zniesienia 🤭
Daszka
Bardzo proszę. Ja z kolei uwielbiam statystyki i tabelki, więc często tam zaglądam😆.
Iwona65
To wiem kogo pytać bezpośrednio następnym razem 🙃
Zazamka odprawia w bezruchu rytułały nad jajem :D
78 Views
78
Efa
Efa
podziwia cud natury :)
Wildzie ogon widać
81 Views
81
Anwil, sokół bez obrączek
76 Views
76
elik
jednak ma, to Wilda
Zazamka wróciła
78 Views
78
Szkwał usiadł na jajku. https://zapodaj.net/plik-7n9FDJKHN6
85 Views
85
buber
No to się nasiedział. Całe 4 minuty🙂
powsinoga
😂 klasa facet
Już się nasiedział :P
Co do tego co było pisane wcześniej. Zazamka ma prawo "nie interesować się" teraz jajkiem. Pełna inkubacja zaczyna się od 3,4 jajka a nie od pierwszego. Jakby zaczęła teraz je wysiadywać to pisklęta kluły by się w za dużych odstępach czasowych. Dwa, trzy dni w życiu piskląt to jest bardzo duża różnica. Im bliżej siebie są klucia tym lepiej, bo pisklęta są mniej więcej tej samej wielkości, potrzebują tyle samo pokarmu itd. Poza tym, jak na tę porę roku, jest bardzo ciepło, ona wie co robi. Dajcie jej jeszcze złożyć kolejne jajka a nie, już siadaj i wysiaduj 😁
89 Views
89
Dziękuję, niza😊 Faktycznie, masz rację. W zeszłym roku w Liszkowie obserwowałam puszczyki. Różnica wykluć była duża i najmłodsze, niestety zmarło z głodu...stało się pokarmem dla rodzeństwa. Natura w cudowny sposób ustawiła swoje prawa
🤗🤗🤗...dla Ciebie niza. , bo prosto i  rzeczowo wyjaśniłaś,  zwłaszcza młodszym stażem FF , "  procedurę " wysiadywania jajek 😊
Antonówka
Ja bym dorzuciła jeszcze dla tych, którzy nie oglądali wcześniejszych lęgów u Zazamki, że pewnie podniesie im też ciśnienie później 🫣 Przy wysokich temperaturach ma problemy z oddychaniem i wygląda wtedy bardzo źle.
Aż sobie przejrzałam relację z tamtego roku. Strasznie to wyglądało. Ale przynajmniej teraz wiem czego mogę się spodziewać i nie będę aż tak spanikowana...
Inspe
A wszystko to by usprawnić sobie tzw. SYNCHRONIZACJĘ LĘGOWĄ
Bożka
Dokładnie tak, niza 🙂
Samica zasiadła na jajku
74 Views
74
IzaEs
Super 🤩
Nie ma nikogo, to znak, że pracują w terenie, jedzą, piją, hulają  aby kolejne jajka były zalężone samica nie może cały czas siedzieć nad tym pierwszym. To dobrze, że latają.
61 Views
61
Ktoś okrył jajko chyba Szkwał 🥰
74 Views
74
IzaEs
Tak to Szkwał ale już jest na kracie i jajko samotne 😪
raf
O 5.35  wpadł Szkwał, przymierzył się dojaja ale nie otulił tylko.zwiał.
67 Views
67
More