...a swoją drogą, ciekawe co u Ziuty słychać??? jak ta walka się dla niej zakończyła? Wrotkę mamy codziennie na podglądzie - więc jej stan nie jest zagadką....Nie chcę "wywoływać wilka z lasu " , ale podejrzewam , że nie tylko ja o tym myślę.... 🤔
Dokładnie też myślę o Ziucie, niech się wykaraska po walce i znajdzie swoje miejsce tam gdzie będziemy mogli ją oglądać. Byle Lublin zostawi w spokoju. Chętnie bym ją widziała w okolicach Rybnika, Łazisk.
Niczym w obyczajowym serialu rozwija się akcja w gnieździe sokołów wędrownych na kominie lubelskiej elektrociepłowni Wrotków. Internauci są świadkiem walki dwóch samic o gniazdo i partnera.
Od przybytku głowa nie boli, ale zakręcić się w niej może...Wrotka, Czajnik, Chmielowa, Ziuta, dzisiaj jeszcze Falco...Jur, trzeba coś o skrzynkach myśleć 💪😂
Myślenie bardzo dobre , bo jeśli populacja sokołów rośnie , z czego się cieszymy , to może się zrobić dla nich za "ciasno " , a to może zrodzić walki o rewiry , ale czy taki stan przyroda rozstrzygnie bez ingerencji człowieka to ja nie wiem . Warto jednak propagować montaż skrzynek lęgowych wśród firm i użytkowników obiektów wysokościowych .Część firm już zrozumiała że posiadanie na swoim obiekcie "ściśle chronionych ptaków " , to jest sprawa wizerunku i również ekologicznej promocji firmy ......