Display: All
Hej, pytanko o Puławy. Wpiszę to gniazdo do tabelek ale potrzebuję danych: Kto tam jest rezydentami? Kiedy były zniesienia? Kiedy klucia? Z góry dziękuję.
152 Views
152
Kotu
Rezydentami są: Samica urodzona w 2022 roku w Niemczech i samiec bez obrączek. Jeżeli chodzi o daty zniesien to niestety dokładnej daty nie znam, ale 3 pisklaki przyszły na Świat w Wielkanoc ostatnie dzisiaj.
niza
Oooo dziękuję 😁 Jutro zatem wpiszę do tabelek z tym co mamy 😁 Super, dzięki jeszcze raz, bo te Puławy ciągle mi po głowie chodziły, że nie wpisane 😉
OlaOlszowska
Chyba najbardziej Kotu będzie zorientowany
niza
Nooo tak, tak, w sumie to czekam na info właśnie od niego 😉 Chyba, że chce mi odpowiedzieć na priv to zapraszam, nie mam problemu z przyjmowaniem osób do grona tak zwanych znajomych 😉
Gdzie ten Czajnik Wrotka już dwa razy wylatywała po niego a go dalej nie ma.
125 Views
125
ewelin2212
Właśnie się zameldował na swojej zmianie
niza
A o której był dzisiaj Czajnik ostatni raz?
Justa
Ja go widziałam ostatni raz dzisiaj po 7 na jajkach.
Samotne jajeka w Lublinie..
85 Views
85
O tej porze dnia , u  Wrotki w budce. -   dużo słońca...wcześniej była przodem do kamery odwrócona i widziałam po niej , że nie jest to łatwa sytuacja dla niej , :  dziób otwarty i zionie ... taki sam dyskomfort odczuwa teraz Nela , młodsza siostra  Wrotki ...jeśli ktoś jeszcze jej nie poznał , to zapraszam do gniazda Warszawa   - Żerań..  Partnerem  Neli jest Junior,  syn  znanego chyba wszystkim Franka 💔 to kolejne , fajne gniazdo do podglądania  z potomkami  legendarnej  Iskierki i legendarnego  Franka ...  (  info jest przeznaczone dla rzeszy nowych FF , którzy lubią takie " smaczki " )  😊
139 Views
139
Inspe
Piękna jest Twoja znajomość genealogii sokolej.  Tylko , żeby nie łączyć Iskierki z Frankiem,  bo oni nigdy nie byli parą. Iskierka z Włocławka, a Franek z Warszawy
Potomek Iskierki  - to Nela , a potomek Franka  - to Junior , cytując klasyka to "oczywista oczywistość " 🥰
Inspe
Nie dla wszystkich. Jest  wielu nowych obserwatorów
Stwierdzam że Wrotka w tym roku robi tylko na pół gwizdka... brakuje do normy minimum 2 jajka...
127 Views
127
Lili
👍🏻😘
Gawi
Wrotka? 11 lat, nowy niesprawdzony   partner, co się będzie przemęczać
Jabo
Ona i tak swoje już zrobiła za dwie!!!
Gawi
Chyba żadna inna z naszych tyle nie przeszła co ona.
Nie, teraz siedzi Wrotka . Dziś przyleciała na nocną zmianę dość późno, dopiero koło 20- tej. Czajnik już nie mógł się doczekać i szybko odleciał .
108 Views
108
W Puławach mamy pierwszego wacika 😍
147 Views
147
Kotu
Jest 3 😊
eevik
Ale synchronizacja ☺️
Kotu
Jest i drugi wielkanocny wacik 😊
oczami.ptakow
A jakie sokoły tam rezydują?
Kotu
Panna jest z Niemiec, a samiec bez obrączek.
Inspe
Dziękuję za info 🍀🐤🍀🥚🥚🥚🍀
Lublin- 16.46. zastałem wymianę w opiece 3 jajek.
146 Views
146
w tej chwili jest Czajnik ale nie wiem kiedy zmienił Wrotkę lepiej późno
138 Views
138
Czy dzisiaj od rana pojawił się Czajnik na podglądzie?
128 Views
128
Smokva
Jest 🥰 o 10.20
Hej! Chciałam się zapytać jak poznajecie, że to Wrotka a jak, że Czajnik? Od niedawna obserwuje sokoły i jest to dla mnie zagadką ;)
128 Views
128
Jabo
To proste. Bo Wrotka to Ona , a Czajnik to On🤣 Za miesiąc będziesz je rozpoznawać po fragmencie łapki.
Misio779
Co prawda fotka z przed dwóch miesięcy, ale to jest oryginalny Czajnik z kreskami przy oczach 😉 , dlatego tu jest dość prosto odróżnić. Ale już trudniej jest odróżnić Werwę od Rafika w Płocku (no chyba że po obrączce) czy Nilę od Ptysia w Koszalinie
https://zapodaj.net/plik-Qi5cqqZlgP
eevik
Wrotka jest teraz na noclegu. Jest większa. W dziennym świetle widać że ma beżowy (rudawy) żabot. Czajnik jest mniejszy. Ma biały żabot i charakterystyczne białe kreski przy oczach (eyeliner). Kwestia opatrzenia się. Powodzenia ☺️
Iwona65
Dodatkowo jeśli poczytasz na forum Lublina jakieś posty i obejrzysz do nich filmiki to będziesz  wiedziała kto jest kto i szybko się sama opatrzysz z czasem, jak napisała eevik.
Wrocia trzymaj się 🥰
158 Views
158
niza
Otworzyłam ponownie podgląd, chyba była ostra ulewa?
Czyżby już zmiana na noc?
146 Views
146
W Puławach ostra dewastacja w nocy była. Mam nadzieję, że Puławskie gniazdo ocalało
Justa
Pewnie tak bo do Lublina zbliża się burza. Już bardzo mocno zaczęło wiać.
niza
Hmm, faktycznie, chmury ciemne. Słychać jak wiatr hula po budce.
niza
Czajnik poleciał.
16.17  jajka chwilowo bez opieki
113 Views
113
Punktualnie 16:06 Czajnik zszedł z jajek i opuścił gniazdo.
Justa
Jajka bez opieki od 16:06
Czy ktoś dziś widział Czajniczka? Wrotka już któryś raz nawołuje a młodzieńca nie widać :-/
121 Views
121
an_ty
No i grzecznie przyleciał i siedzi :) Jeśli mnie znów wzrok nie myli.
ewelin2212
Nie myli Cię wzrok😀
Justa
Niech Czajnik już przyleci na zmianę bo coś znowu długo go nie ma.
monikam54
Siedział rano na jajkach
Ciekawe czy to znowu sprawka 5DP 🤣
Justa
Był na zmianie rannej. Około 7:40 zwolniła go Wrotka. Od tamtej pory go nie widziałam.
More