Display: All
Dzień dobry! Odys coś przeskrobał, bo stoi w kącie 😂https://zapodaj.net/plik-kE317mawgb
56 Views
56
On lubi kąty 😂
5 rano Zazamka się spisała, młode dostały wreszcie dobre śniadanko
58 Views
58
Zazamka karmi , pozna kolacja
86 Views
86
Kiepsko. Dostały tyle o ile... Wola płaskie
To stary suchar ,a nie kolacja.
Szkwał na kracie
87 Views
87
elik
Odys się wydziera, rodzeństwo spokojnie leży na progu
Zjadł najmniej, w sumie wcale prawie bo rodzeństwo wyrwało ojcu 2 razy to co przyniósł, a młody nie wychodzi jeszcze na kratę.
Szkwał z jedzeniem 😆
72 Views
72
..jeden w kącie samoobsługa,  kolejny w progu niezainteresowany
...pozdrawiam zamartwijających się poniżej FF
Ostre ćwiczenie skrzydełek na kracie 😊
67 Views
67
..nóżka  się lekko omsknęła 🫣
Iwona65
No a było niżej pisane, że młode apatyczne i z głodu i braku energii nie ćwiczą
Nikt nie pisał, że nie ćwiczą skrzydełek 😜, tylko, że  mało jedzenia rodzice przynoszą .
Iwona65
Pisał
Kiedy widzieliście Szkwała?
67 Views
67
Przyleciał z czymś małym o 14.20 ,Eris wyrwała i je w kącie, reszta patrzy.
Wczoraj po 13.00 karmili młode razem, od tego czasu młode nie jedzą.
IzaEs
😟
młode na MPECu jadły ostatnio wczoraj o 13.26, dziś był tylko jerzyk dla Eris. Zazamka też ma puste wole. Szkwała nie widać.
70 Views
70
elik
a Zazamka spokojnie siedzi na kracie w zasadzie młode też spokojne, przysypiają na progu
Świst ją gonił, ale wracała z uporem maniaka co chwilę. One chyba już tez zrezygnowały .
xand
Wczoraj też jadły tylko raz
..taktyka chyba 😁
taktyka na co ?
..zazwyczaj przed wylotami ,rodzice ograniczają jedzenie...chcą,  aby młode szykowały się do wylotu ...taką taktykę  czy strategie można zaobserwować u rodziców przed pierwszymi lotami mlodych ..😊
To się dzieje od kilku dni. Podczas gdy w innych gniazdach sokoły w tym samym czasie klatek mają posiłki kilka razy dziennie, dość obfite. Najmłodszy w gnieździe dopiero kombinuje jak poradzić sobie z posiłkiem samodzielnie, a gdzie mu jeszvze do wylotu. Wszyscy oprocz jednego wolą przespać głód niż ćwiczyć skrzydła. Brakuje im energii. Czy w tym gnieździe zawsze jest taka taktyka?
W tamtym roku raczej tak nie było. Było 4 mocno charakternych, silnych chłopców. Pamiętam że Szkwał często dostarczał pokarm i zrzucał z lotu bo nie dało się usiąść przy tych harpaganach
Tymbardziej jest to trochę niepokojącego, rodzice nie rozpieszczają młodych, najmłodszy Odys dziś nic z tego co mówią nie zjadł. Obserwuje te gniazdo od kilku dni niemalże non stop i widzę ogromne róznice w opiece, tu jej sokołom bardzo brakuje. Każdy chciałby im dać szansę na usamodzielnienie się, a zamiast nabierania sił do pierwszego lotu, próbują nie umrzeć z głodu
... byc może masz racje, gdyż ja mam inne ulubione gniazda i tu mniej obserwuje..🤔napisałam to bardziej ogólnie..
No właśnie ,najmłodszy dopiero dziś próg zdobył ,jest jeszcze w puchu częściowo, gdzie mu do wylotu.
Klatek=klucia 🙂
Anwil konkurs
58 Views
58
Daszka
To może... Diuna?🤔
😁
Zazamka na kracie
65 Views
65
Dzień dobry! Na MPEC cała trójka na podeście 🥰
60 Views
60
One są głodne
IzaEs
Podest pusty to chyba są pod kamerką
powsinoga
Zazamka na lampie, to młode się schowały 😄
Zazamka obiad serwuje Swojej Młodzieży - 13:26
74 Views
74
elik
większość zgarnia największa Eris
elik
Świst przeszedł do ataku a Odys jedynie się drze
...ostatni , będą pierwszymi 😁

.
A co z imionami na Anwilu? Będzie konkurs czy grupa Orlen wybiera?🤔
76 Views
76
najmłodszy, wciąż puchaty to Odys
68 Views
68
Iwona65
Elik gratuluję
Dorcia
z tego samego dnia jest najmłodszy z Anwilu i ma już ciemne pióra, a Odys jeszcze w puchu, ciekawe jaka przyczyna? Czy słabo był karmiony?
słabo był i trochę słabo są nadal karmione
OlaOlszowska
Elik Twój chrześniak 😄
elik
😀
powsinoga
gratulacje 🤗  tyle się o niego martwiliśmy, a proszę sokół na schwał 🥰
Mpec imiona są już wpisane 😊gratulacje dla pomysłodawców  zwycięskich  imion 🤗
70 Views
70
Iwona65
A autorami zwycięskich imion są nasi zasłużeni FF. Pilnujcie ich teraz
Daszka
I Świst wyszedł na kratę pochwalić się nowym imieniem mamusi😉
Iwona65
Czyli chrześniak Jura
More