Display: All
Jajko samotne.
136 Views
136
Czyżby Wanda znosiła drugie? Bo jakoś tak mi wygląda, że się przymierza :)
160 Views
160
Bożka
Raczej za wcześnie na drugie jajo.
Czemu? W tamtym roku było wiele zniesionych między 50 a 60 godzin.
jur
jur
Ja bym słuchał obserwatorek starszych stażem 😉
Gerwant_z_Rybii
no i te obserwatorki coś kiepsko się znają jak widać :)))
Bożka
Jak to kiepsko? Arabrabwspak napisała wczoraj około 20-tej, więc to było dopiero około 48 godzin od pierwszego zniesienia. Wanda zniosła drugir jajko o 3.07 (jak udokumentowała to powyżej LaurkaG ), a więc po ponad 54 godzinach.
Iwona65
Szach mat
No właśnie dlatego pytam czemu za wcześnie :)
Amika
Jeszcze nie, za wcześnie
Posiedzenie za budka
133 Views
133
O 15.31 przyleciał Czajnik i po wielu kombinacjach z ułożeniem się zapakował się na jajko. W międzyczasie przyleciała Wanda na belkę a później do gniazda. Odbywa się randka przy jajku.
133 Views
133
Randka ekspresowa, Czajnik się zmył, a Wanda jednym wprawnym ruchem siadła na jajku.
Wandzia dziś ładnie opiekuje się jajem. A tak w ogóle ktoś wie czy w końcu jej imię zostanie wpisane tu na stronie? Czy będzie jakiś konkurs? Czy pozostanie bezimienna? W końcu i tak wszyscy i wszędzie już mowią na nią Wanda więc stowarzyszenie mogło by się pochylić nad propozycją ludzi i ją wpisać.
138 Views
138
Coś ona oszczędnie siedzi na tym jaju 🤔
176 Views
176
niza
Pełna inkubacja zaczyna się od ostatniego jajka. Pierwsze jajka celowo są grzane "oszczędnie" żeby później pisklęta kluły się w jak najmniejszych odstępach czasu. Jakby zaczęli grzać pierwsze jajko od razu to byłyby później zbyt duże różnice w kluciu się piskląt, bo ten ostatni wyklułby się np. kilka dni później niż pierwszy. Jak młode są mniej więcej w tym samym wieku to łatwiej je karmić. A różnica kilku dni u ptaków to przepaść więc wiedzą co robią i tak jest ok. Inkubacja zaczyna się tak jak pisałam od ostatniego jajka, teraz tylko utrzymywanie odpowiedniej temperatury.
W ciagu godziny w Lublinie dwa posiłki. Dba Czajniczek o naszą Wandzie.
164 Views
164
Lili
🙂
Wandzia , to powiem żartobliwie , taki King Kong 😉potrzebuje dużo zjeść,  zwłaszcza teraz ..a Czajnik doskonale się  sprawdza jako dostawca jadła 😊( w innych dziedzinach też idzie mu całkiem nieźle 😜)
Podano do stołu w Lublinie , wprawdzie nie struś ale większy niż sikorka😂
178 Views
178
Czajnik na jajeczku
196 Views
196
Mamy Wacika
219 Views
219
Fryckowa2008
Na razie w skorupce😉
https://zapodaj.net/plik-OE1hjvGOe6

Wyturlała jajko, poobdziobywała i zasiadła 😆
211 Views
211
Lili
😘
https://zapodaj.net/plik-YwkIdOMMp1

I jak tak się rozplackowała, to robi wrażenie jeszcze solidniejszej kwoki niż na stojąco. Z 8 jajek by wygrzała 😂
jur
jur
A akuszerki już wczoraj czekały, zupełnie niepotrzebnie, słuchajcie jura 😅
182 Views
182
jest jajo!
190 Views
190
Lili
😀
AnaOxy72
😍😍😍😍😍
niza
😍😍😍
🎉
i Lublin ma jajko
😮
167 Views
167
Lili
😃
niza
🤩🤩🤩
muriel
Kiedy ona to zrobiła? :)))
🎉
Samica w budce.
165 Views
165
5 dni temu , FF jur napisał,  że skoro Wanda  jest pierwszy raz przy gnieździe ( mial na myśli porę dnia b.późny wieczór) )  to "gdzieś za  5 - 7 dni coś wyciśnie " 😊I tak najprawdopodobniej będzie ....
jur
jur
No...🏆 dla mnie 😃
🤗🤗🤗🤗🤗
Właśnie wycisnęła,haha
😅
More