Display: All
12:01 Przyleciała Wanda, zamiana w inkubacji.
155 Views
155
Weóciła Wanda
223 Views
223
Czajnik na jajkach.
197 Views
197
Wanda jest ranna? Pierś po prawej stronie, trochę tam pióra układała
306 Views
306
Myślę, że Wanda się ze wszystkiego wyliże i jak będzie trzeba, to w końcu spuści młodej łomot konkretny i pozbędzie się jej z rewiru. Wydaje mi się, że Wanda też młodej nieco pobłaża, tak jak w Poznaniu samica intruzce, ze względu na pierwsze pióro. Wanda wygląda na doświadczoną dużą sokolicę, pokonała też wielką Ziutę, która z kolei wcale nie była jakaś zielona w walkach, bo doświadczoną Wrotkę sprała na amen. Nie podejrzewam, że się wizyta młodej intruzki skończy dla niej gorzej, niż poobijaniem i podrapaniem.
A może to krew drugiego sokoła? Czyści pióra teraz...
Violetta
może tak być.
Amika
Nie w tym miejscu. To kadr z godz. 10:05:46 https://zapodaj.net/images/a275322a525ab.jpg
Violetta
mi chodziło o krew
Było by fajnie, ale jak dla mnie to ona tam ma wyraźny ubytek w upierzeniu, więc raczej rana. Nie wygląda żeby się tym specjalnie przejęła. Dzielna baba
niza
Ubytek w upierzeniu o tej porze roku to plama lęgowa.
Amika
W tym miejscu to nie jest plama lęgowa https://zapodaj.net/images/1aa38a9f9291b.jpg
niza
Tak, tutaj widać, że jednak nie. Ale to nadal nie musi być jej krew. Trzeba obserwować rozwój wydarzeń.
Amika
Zerknij na kam.2  o 10:08:22-27:27
Dyskutują o tym na FB. Ja się przyznaję, że jestem laikiem, więc kategorycznych opinii nie odważę się sugerować. Widziałam jak przyleciała po tym zdarzeniu i wyglądało to na ranę, dlatego zapytałam. Tutaj są bardziej doświadczeni obserwatorzy
niza
FB rządzi się swoimi prawami. Trzeba patrzeć co tutaj ludzie piszą. Tylko tutaj będą rzetelne informacje.
No i gdzie  te rzetelne informacje, bo ja widzę wprowadzanie w błąd. Plamy lęgowe? Gdzie widać ewidentnie na zdjęciach krew i później Wanda sobie ranę czyściła? Jednak na tym fb potrafią robić screeny i wyciągać wnioski. serio? Radzisz ludziom nie czytać fb, bo tylko tu rzetelne informacje? To się popisałaś właśnie "wiedzą" . Nie dawaj lepiej innym rad to tak na przyszłość!
Tez tak uważam. To silna sokolica.
Tak. Obejrzyjcie zapis kamery zew od 6:57 do 7. Oprócz Wandy widać też 2 sokoły w powietrzu. Pewnie Czajnik i ktoś. Ona o 6:57 wypadła z budki. O 7:33 wróciła już ranna
Iwona65
Wanda po posiłku, pewnie na jakiejś kracie przeciągała gdzieś łup. A później robiła sobie toaletę rozczesując między innymi pióra w okolicy tego miejsca. Gdyby tam była rana to bolałoby, oj bolało
Co wejdę dzisiaj w nocy, to Wanda nie śpi... czyżby tam też nadal odbywało się bronienie terenu przed młodą ganiającą Czajnika?
214 Views
214
O 12:40 nastąpiło przegonienie Czajniczka z jajców, ileż mogła grzecznie prosić.
273 Views
273
Inspe
Jak go przegoniła, co zrobiła?
an_ty
Nawrzeszczała i zaczęła włazić do budki w jego kierunku. Czajnik grzecznie się wycofał.
doriska42
Szkoda że nie ma zapisu 24
197 Views
197
A teraz Wandzia siedzi i piórko jej na dziobie powiewa 😄
144 Views
144
Czajnik siedzi 😀
155 Views
155
Czajnik o świcie.....jedzonko dla Wandzi i cyk na jajeczka.
207 Views
207
MK
Wielka ta Wandzia!
199 Views
199
196 Views
196
184 Views
184
I niech ten spokój panuje nad Wrotkowem 😊
Z wpisów na FB przed chwilą była wizyta jakiegoś młodzika.
https://www.facebook.com/share/v/15dwMKQ8qXs/
 https://ibb.co/cXxf7b2Y
220 Views
220
Duuuże to. Zapewne samica z zeszłego roku
Amika
Obrączka na czarną mi wyglądała
Antonówka
Chyba jednak niebieska. Ale pogoń na końcu filmu efektowna 😀
Amika
Młodziak na (...) miał ochotę https://www.youtube.com/watch?v=O2T6R8tNgmE
an_ty
Oj tam, chciał lunch wyżebrać tylko XD
Lili
🤔😏
Czemu do tej pory Wanda nie ma dodanego roku wyklucia oraz informacji, że pochodzi z Niemiec? Inne ptaki zza granicy mają takie znaki dodane.
190 Views
190
niza
Bo wiele metryczek jest źle pouzupełnianych, jak widać tutaj jest nie inaczej. Ja wiem, że edycja metryczek to już wyższa szkoła jazdy, ale może warto by było zmienić na kogoś kto będzie to robił regularnie...
doriska42
Jak stronę obsługują 2 lub 3 osoby to nie są w stanie z tym zdążyć
niza
Nie mam pojęcia ile, nie mamy takich informacji, a przynajmniej nie osoby te mniej wtajemniczone.
More