Display: All
Szkoda że sokoły nie mają Tindera, Nela by się się z dziećmi przeniosła do Gasska, bo Konstancin bardziej prestiżowy i wszyscy by byli szczęśliwi
104 Views
104
Konstancin bardziej prestiżowy? Serio?
Oliwia
Niż Żerań? Na pewno :-D
Właśnie Gassek przyleciał z sójką na kratę, trwa piórowanie https://zapodaj.net/plik-tCYb1lh66J
114 Views
114
..wspaniały samiec ❤️ ,ale  bardzo trudne zadanie przed nim... przeważnie to samice zostawały same w trakcie lęgu , a tu stało się inaczej 😧
Kanela
Właśnie sporo znamy tych samic, które same wykarmiły pisklęta, ale samców? Był już jakiś co sam odchowywał tyle młodych?
W austriackim Graz samiec o imieniu Ivica stracił partnerkę Inge w wyniku walki o gniazdo, a pisklaki sam odchował. Niestety ta nowa, Tavda, kradła mu jedzenie dla młodych i musiał mieć zaopatrzenie od ludzi (to tam karmiono sokoły poprzez łańcuch). 4 młode miał do wykarmienia, ale się udało
Amika
Też ich obserwowałam. Jedzenie podrzucano w nocy. Pierwsze 2 podkładane porcje ukradła samica, potem zabezpieczano łańcuchem by nie wyniosła.
Franek. Po jego własnym lęgu na PKiN podrzucono mu osierocone młode i sam je wykarmił (samica już miała w nosie).
Gawi
Franek miał sponsorów z perliczkami, a że był wyjątkowy, to wszyscy wiedzą
..na tę chwilę nie pamiętam.. może starsi stażem FF się wypowiedzą..
potwornicka
Pięknie karmi, stara się jak może. Elik a zwróciłaś uwagę że jeden jest bardziej ospały, wycofany i nie zainteresowany jedzeniem? To jest chyba ten ich pierworodny. On mnie trochę martwi
Efa
Efa
Mnie jeszcze nie martwi, ale też mam takie wrażenie, że jeden bardziej ospały. Tyle, że nie oglądam od początku do końca karmienia.
Wcześniej już musiało być jedzone : )) bo jedno pisklę zero zainteresowania
Samotna Nela na poręczy, tylko jej się  oczy świecą jak latarki... oj,   nie ma ona sielanki w swoim sokolim życiu.. to już kolejny jej partner, który nagle znika.. Jak do tej pory,  jej partnerzy, to Franka synowie, był Jimy, potem Junior, a i  Prezes też był tam widziany... w sumie Ciepłoslaw to  też wnuk Frania...🤔 .....ostatnio Falco tam się zaczął kręcić... no, zobaczymy co los przyniesie?
149 Views
149
Efa
Efa
Falco może dziś do Siekierek zaglądał, bo ktoś niepokoił Astrę. Mógłby pomóc Neli.
Efa
Efa
Nie zapominajmy, że przede wszystkim Ciepłosław to jej syn😏
O tym , to wiemy 😏
Nela
Przykro się patrzy jak jeden z partnerów znika, Ciepłosław, Kopernik, Konstancja...😢 Mam małą nadzieję że są w pobliżu...
Zgadza się, przykre to 😪
Iwona65
Ciekawe spostrzeżenie
Gassek na kracie
137 Views
137
monikam54
Gassek dalej na kracie , ciekawe czy zostanie na noc pilnować maluchy.
Violetta
Nie widać go, ale jest w pobliżu budki.
Skierek podaje kolacje :)
129 Views
129
Kanela
W trakcie karmienia Astra zaczęła alarmować, Skierek przerwał karmienie i odleciał z ułowką, teraz wrócił, stoi nakrycie i rozgląda się
A Astrze o co chodzi, siedzi z ulowką na kracie i duma, już ze 20 minut
119 Views
119
Chyba wypluwka ją męczy 🫣
Gassek z kolejną porcją, karmi.
129 Views
129
Konstancji wciąż nie ma, co jest niepokojące...oby się znalazła...
Adopciaki to pod górkę mają znowu, najpierw biologiczna matka przepada po walce...a teraz adopcyjna matka gdzieś zaginęła 😭
Gassek da radę, ufam mu w tej kwestii, Iskierkowa linia jest niezawodna w odchowywaniu młodych 💪🏻
128 Views
128
Lili
🤔
monikam54
Gassek to tyle razy dzisiaj był z jedzeniem że w niektórych gniazdach tyle jedzenia to przez kilka dni nie widzieli 😆
I znowu karmi 🥲
Kanela
Niesamowity on jest. Czy zanim Konstancja zniknęła też tyle jedzenia przynosił?
Nie obserwowałam ciągle ale kilka takich epizodów zauważyłam
Skierek jak Gassek dzisiaj, właśnie jest z kolejnym ptakiem. Starają się nasze samce.
155 Views
155
Kanela
No i zjawiła się Astra z porządną sztuką, która powinna nasycić wszystkie głodomory :)
A na Siekierkach Skierek z kolejnym posiłkiem, karmi.
153 Views
153
10.09 Gassek z kolejnym posiłkiem
149 Views
149
Kanela
Chętnych na jedzenie nie ma, młode są objedzone
Niesamowity jest, znowu przyniósł jedzonko.
139 Views
139
132 Views
132
W Konstancinie Gassek znowu karmił
133 Views
133
Kanela
Odleciał i po dosłownie kilku minutach jest z kolejnym ptakiem (świeży)😲 Od jego wylotu z podestu do powrotu minęło raptem 5 minut
eevik
Dzielny tatuś
Skierki karmienie
130 Views
130
Kanela
Prawie ojca zjadły 🫣
😆
More