Display: All
Daleko od Veoliowgo komina {13.50 ) zupełnie przypadkowo w odl. ok 1.0km na drucie wysokiego napięcia (110kV ) obok izolatora namierzyłem rezydenta , który bacznie 
obserwował okolicę , no i rutynowo przy okazji układał swoje piórka .
1 View
1
Pod Veoliowym kominem (17.30-19.30 ) : Był tylko jeden , pojawił się znikąd , gdyby nie popiskał , to bym go nie zauważył , latał wysoko nad terenem w pobliżu EC . Latał dłuuugo
jakieś 10 minut  , nerwowo czasem reagując na przelatujące blisko pod nim jerzyki . Potem "cupnął" wysoko nad budką na antenach i już się nie ruszył .I na tym chyba zakończył
swój "myśliwski" dzień .
1 View
1
Pod Veoliowym kominem (18.00-19.00) . A...dziś "wędrowne" nie zawiodły. Najpierw pojawił się jeden i "tradycyjnie" przysiadł 1-2m obok budki na poręczy podestu i do końca obserwacji już się nie ruszył (co najwyżej ruszał dziobem po piórach } . Po 10min pojawił się drugi - ten był bardzo aktywny , latał robiąc różniste "kółka" przy kominie , często znikał 
z pola widzenia , raz sobie odpoczął na budynku kotłowni i tak ze trzy razy .
1 View
1
Pod Veoliowym kominem.(18.00-20.00 )- bez obserwacyjnego "sukcesu" . Pusto.... .
1 View
1
Pod Veoliowym kominem (18.00-19.00) . A...dziś było inaczej -sielanka na kominie : jeden na poręczy obok budki , drugi 50m wyżej na antenowych "zapałkach" , trzeci pokazywał się 
w locie na wysokości 2-óch kominów . Jest "życie" . Smutne jest to , że przez 1-2 godzin jestem "kamerą "
1 View
1
Tym razem 500m obok Veoliowego komina(z balkonu).Kamery "umarły" , ale sokole życie trwa. Myśliwskie szlaki poznańskich sokołów -"w okolicach" zachodu słońca b. często wracają 
zawsze z kierunku północ-północny zachód w stronę swojego kominowego rewiru, czyli z dzikiej i nie zamieszkałej doliny Warty. No i nie ma im się co dziwić , Tam lata mnóstwo "latającej proteiny".
1 View
1
Pod Veoliowym kominem : (18.00-19.30 ) -Nikogo , cisza !
1 View
1
Veoliowe służby znają problem i próbują go usunąć - tyle wiem.
Chociaż tyle. Dziękuję!
Spróbuję wyjaśnić , co się z Veoliowymi kamerami stało - to trochę potrwa .
Czy z kamerkami coś się poważnego stało podczas wczorajszej burzy? Bo wciąż nie mam podglądu...
Ok, ale przydałaby się krótka informacja, że nie działają, bo... i będą uruchomione (kiedy), albo że nie wiemy kiedy, bo coś się zepsuło, czy coś tam jeszcze. Ot, tak tylko jedno zdanie do obserwujących. Bo nas nie widać, ale my (obserwujący) tu jesteśmy😉.
Gawi
Jak poczytasz na dole strony pod transmisją, to się dowiesz kto transmisję  zapewnia, Dla ułatwienia cytuję " Gniazdo oraz kamery i transmisja sfinansowane zostały przez Fundację Veolia Polska, montaż gniazda sfinansowane przez Stowarzyszenie Sokół."
Tak, wiem, kto montuje, kto finansuje. Ale co to ma do rzeczy? Porozumiewamy się tutaj na forum i miło by było dostać też tu, pod podglądem, informację, że coś jest nie tak z kamerkami, że są naprawiane, czy coś takiego. Mam na myśli tylko przypadki, kiedy nie działają dłuższy czas, tak jak teraz, a nie za każdym razem kiedy na trochę się wyłączą.
Gawi
Tylko kto ma o tych i innych przypadkach informować, sama się  zastanawiałam. Etatowców tu nie ma, Moderator, to właściwie też nie wiem, jest,  czy go nie ma. Jak się popatrzy na tematy, to jest ich dwóch.  Swoje problemy z podglądem sama staram się załatwiać., sms`em czy telef. Takie tu panują warunki/zwyczaje.Wczoraj kam w Poznaniu jeszcze działały, są posty na forum, może coś po burzy się stało
Gawi
To nie Moderatorzy aktualizują wpisy na stronie.
No właśnie myślę, że to powinien robić moderator. Rozumiem, że nikt tu nie siedzi non stop, ale jednak co jakiś czas wrzucana jest informacja o wsparciu dla stowarzyszenia (żeby nie było, to akurat super!), więc czasem ktoś tu jednak jest. Po to chyba zostało stworzone to forum, żeby się komunikować, również z moderatorami. Rzucam więc swoją opinię "w eter", może dotrze do moderatorów😀.
Octopus
To samo wydarzyło się pod koniec kwietnia, kiedy nadzór został wstrzymany na około cztery dni.
"walnęło" ( 20.40) w Veoliowy komin , no to sokoły mają "Sylwestra"w czerwcu .
Widzę, że zapis kończy się mniej więcej o tej godzinie i nie ma transmisji. Oby się system nie spalił.
Prawie 8, a Maltanka ucina sobie drzemkę. 

https://ibb.co/y66qfwb
1 View
1
Maltanka w budce dołek kopie
Maltanka na daszku
Maltanka z rana wita na barierce 😊🌞
More