Display: All
Od przybytku głowa nie boli, ale zakręcić się w niej może...Wrotka, Czajnik, Chmielowa, Ziuta, dzisiaj jeszcze Falco...Jur, trzeba coś o skrzynkach myśleć 💪😂
309 Views
309
Nie za blisko Wrotkowa ?
Mimi
4km w linii prostej, wystarczy.
Mimi
Czy myślicie o Megatemie?
Kotu
Też...
jur
jur
Zrobi się 😇
GOOMISIA
Zapraszam w swidniku mamy wysoki komin i nisko do Lublina... a ja bym miała obserwacje pod nosem niemal
to chyba trzeba  zadziałać u właścicieli obiektu
Bożka
https://zapodaj.net/plik-YhfueMIFQF Mogą mieć ok 85 M wysokości.
Bożka
Podpinam się, będziemy latać co dzień pod komin 😃
127oskarALFA
Myślenie bardzo dobre , bo jeśli populacja sokołów rośnie , z czego się cieszymy , to może się zrobić dla nich 
za "ciasno " , a to może zrodzić walki o rewiry , ale czy taki stan przyroda rozstrzygnie bez ingerencji człowieka 
to ja nie wiem . Warto jednak propagować montaż skrzynek lęgowych wśród firm i użytkowników obiektów 
wysokościowych .Część firm już zrozumiała że posiadanie na swoim obiekcie "ściśle chronionych ptaków " ,
to jest sprawa wizerunku i również ekologicznej promocji firmy ......
jeżeli będą tylko Lublin wybierać, to tak, mogą mieć ciasno. Ale np u nas na Dolnym Śląsku jest ich mało
Iwona65
Albo nieodkryte i niezaobserwowane jeszcze
Bożka
Koniecznie!!!👍🏻
258 Views
258
A może to jest ten czas może będzie jajo
248 Views
248
Wrotka śpi z głową w piórkach 😍
248 Views
248
Niech sokolice same ten spór rozstrzygną... Ja osobiście kibicuję Wrotce
236 Views
236
Dojdzie do jakiegoś rozstrzygnięcia. Albo Ziuta odpuści, albo Wrotka będzie musiała opuścić gniazdo. To jest prawo natury i nic nam do tego. Pierwsze zdanie jest o tym, że godzę się z wyrokiem natury, mimo, że w głębi duszy wolałbym, żeby sporu nie było.
Wrocia jak przyleciała o 15:04 to do jest w domu do tej pory (19:30), z dwoma krótkimi przerwami, gdy jej nie było 17:19-17:25 i 17:26-17:29.
Było krótkie spotkanie z Czajnikiem 17:25 i prezent 17:29. A dużo odpoczywa, drzemie i śpi w piórkach - 15:11-15:37, 16:24-16:34, 17:50-17:57 i od 18:03, czyli już 1,5 godziny, chociaż nawet wtedy mam wrażenie, że wcześniej trochę niespokojnie, ale od 18:03 już lepiej.
Wrotka ma już niewielki ślad po urazie, mała kropka na środku dziubka.
238 Views
238
Amika
Misio779 dziękuję za tę relację i niech spokojnie prześpi tę nockę, bo wczoraj to  nie dość , że na dachu ją spędziła, to nawet po 3-ciej wylatywała zamiast spać.
Czy jest szansa na powrót 3 kamery wewnętrznej, która pokazywała całe wnętrze budki?
233 Views
233
Zdecydowanie by się przydała
Obiadokolacyjka.  Wrotyka je chłop dostarczył jedzonko
263 Views
263
W szerokich internatach narzekają na Czajnika, a to wzorowy partner. Nie angażuje się w walkę, bo nie jest związany lęgiem, ale dba o aktualną partnerkę - rezydentkę. Niezależnie od ostatecznego rozwiązania (choć sercem jestem przy Wróci), będzie z niego dobry materiał na ojca.
..wiadomo , Franka krew  🥰
..a w sumie fajnie , że oprócz szerokich internetów,  dodatkowo te mniej szerokie. -  też czytasz 😜
W tym całym zamieszaniu nie zapominajmy o starszym gnieździe niż wrotkowskie. W Puławach mamy już 3 jaja 😊
274 Views
274
Mimi
A ja bardzo proszę o podanie numeru obrączki poprzedniej rezydentki, tej, która jako dorosła została złapana przez pana Aftykę ...
A jakieś dane o rezydentach w Puławach . Dane o zniesieniach ?
Z tego co udostepniały Z.A. w tamtym roku przybyła nowa samica i wylęgły się cztery młode sokoły. W istniejącej od 2006 toku budce regularne lęgi odbywają się od 2013 roku. W tym czasie wykluło się w niej już ponad 20 osobników.
Kotu, a jest może jakiś podgląd techniczny z Z.A. w Puławach gdzie można podglądać?
oo podbijam pytanie, nawet nie wiedziałam, że w lubelskim mamy jeszcze jakieś gniazda
Kotu
Jest podglad techniczny, ale nigdzie nie można udostępniać screenów ani nagrań.
Szkoda, ale rozumiem 😃
Kotu
No szkoda niestety, ale może kiedyś Azoty zgodzą się na udostępnienie podglądu. To że jest jaki kolwiek to już sukces 😊
niza
Kotu, jak masz dostęp do tego podglądu technicznego to daj znać kiedy były zniesienia. Mogę dopisać do tabelek. Chyba, że tego też nie można to nie było tematu.
Kotu
Można, pewnie...co roku posta robiłem jak było obrączkowanie...w sokołopedii powinny być informacje.
Tam z tego co kojarzę to para międzynarodowa 🤔 samica chyba Niemka
Kotu
W tamtym roku padła samica i samiec został sam z młodymi, ale już były na tyle duże, że dał radę sam odchować. A później zjawiła się samica - Niemka. P.S. Jagna masz oczywiście rację. Pomimo marca, nie przywykłem jeszcze do 25 roku 😃 i często mówiąc w tamtym mam na myśli 23 😂
Kotu, z profilu na FB grupy Azoty z 9 mają 2024 r wynika, że w tamtym roku był ich pierwszy lęg. 😉
https://zapodaj.net/plik-6BFimXrUZN
Wrotka chyba drzemie po ciężkiej nocy .
231 Views
231
Agness50
A jadła dziś cos
Bożka
Czajnik dba o swoją damę i jedzonko dostarcza 🤗
Karola88
Niech śpi kochana, sen jej dobrze zrobi tym bardziej po tych 2 ciężkich dniach i po ostatniej nocy ❤️🍀
Lea12!
Dziś w zasadzie przez dużą część dnia tak podsypia.
Czajnik chyba próbował dołkować, tylko w dziwnym miejscu w samym rogu pod kamerą :D
305 Views
305
Hrabia dołkował na progu budki, Czajnik gdzieś w rogu pod kamerą. Ale mają miejscówki 😜
Lila
Również to zauważyłam ;)
Znowu Czajnik na kracie
272 Views
272
Gerwant_z_Rybii
już w na progu budki :D
Gerwant_z_Rybii
już w środku xD
Poleciała...a przyleciał Czajnik do budki
238 Views
238
Ziuta to ciotka Czajnika..... .dużo jest ostatnio powiązań rodzinnych wśrod par sokołów ..najlepiej byłoby dla wszystkich,  aby Ziuta trafiła na Falco, który po powrocie do Polski kręci się w tamtym rejonie......tak dla przypomnienia , to jednoroczny Baron dorobił się z Helga syna Gutka ...oczywiście nikt nie dyktuje sokołom, co mają robić,  ale wtedy Ziuta miałaby samca , a Wrocia spokój...   skoro młoda  ma już chyba 3 lata i wciąż szuka , to wniosek prosty , że trafić na samca , to nie jest takie łatwe zadanie ...ale to wszystko -   to  tylko takie pobożne życzenie...
235 Views
235
niza
Będziemy mieć tak coraz częściej, to tylko świadczy o tym, że mamy coraz więcej sokołów w przyrodzie :) Drżymy kiedy jest walka o gniazdo, ale jakby popatrzeć na to szerzej to bardzo dobrze, populacja rozrasta. No niech tylko ten Lublin i Wrotków zostawią w spokoju 😉
😉
Kolejne spotkanie Wrotki i Czajnika
233 Views
233
Chyba poleciał po obiad 😆🙈 Wytyczne dostał na co Wrotka ma ochotę.
More