A wracając do Stera, wczoraj przeglądałam archiwum z 2020 i mimo że wiedziałam, że w czasie tych samiczych zawirowań długo i sumiennie wysiadywał jajka, to ilość dni nieprzerwanego przylatywania na zmiany (od zniesienia 1 jajka przez Skierkę 23 marca do zabrania jajek obu pań 29 czerwca) zdumiała mnie wielce. 98 dni! Tyle Ster wysiadywał jajka w swoim pierwszym sezonie w Gdańsku😮. Kto da więcej?😁
A wczoraj, wspominając tamten okres, jedna z naszych FF opowiedziała mi o tym jak ryczała jak bóbr kiedy w końcu zabrano te jajka a Ster po powrocie do gniazda zrył całą budę w ich poszukiwaniu.
Rozumiem. Ja jeszcze wtedy nie siedziałam w sokołach, ale nawet przeglądanie archiwum było dla mnie emocjonujące. I filmik, bodajże Gawi, z powrotu Stera do pustego gniazda mnie też ruszył. Chyba 199 strona forum, jakby ktoś chciał.
Od wczoran na nadmorski 24 zostałą wznowiona transmisja z gniazda. czekamy na zasiedlenie nadmorski24.pl/kamery/104-wejherowo-opec...-platforma-wejherowo
Kamera podestowa działa już od jakiegoś czasu, natomiast wewnętrzna działa tylko na Nadmorski24.pl - u nas, czyli peregrinus.pl nadal jest "Przerwa sezonu lęgowego" 😉