Display: All
Godz. 9.24 - spotkanie w budce
148 Views
148
Czajnik
140 Views
140
dobry wszystkim. Pytanie: czy ktoś się orientuje dlaczego np. w Lublinie obraz ma 12 klatek/s a nie pełne 25, żeby był płynny?
.. wam też co jakiś czas pojawia się "kółko" buforowania?
139 Views
139
Kółko pojawia się caly czas, źle się oglada. Do tego nie ma głosu na zewnętrznej kamerze i nie zgadzają się czasy. Tragedia, mam nadzieję że poprawicie ten podglad.
jest tanio. Jest dobrze?-jest tanio .Mają zmienić operatora chyba już jest to w trakcie
Iwona65
Też chcielibyśmy wiedzieć. Najlepiej to chyba widać na Żeraniu patrząc na poruszające się samochody. Jak przyśpieszony pokaż slajdów
Misio779
Pojawia się i to dotyczy nie tylko Lublina, ale wszystkich gniazd PGE od momentu zmiany "firmy" odpowiedzialnej za podgląd i w moim przypadku wszystkich gniazd Orange
Gawi
W Gdyni mi się kółko kręci, Lublin b rzadko oglądam
Rzygać się chce jak patrzę na te Wasze aferki i dramy. Przepychacie jak dzieci w piaskownicy 🤦🏼‍♀️ Jak coś do siebie macie to dajcie sobie po pysku na żywo i po temacie, albo wyżalajcie się dalej na fejsbukowych kółkach wzajemnej adoracji, zamiast ODBIERAĆ FRAJDĘ NORMALNYM LUDZIOM Z PODGLADANIA SOKOŁÓW! Jakbym sobie chciała poczytać takie pierdy to bym weszła na pudelka. Rzekłam.
135 Views
135
Ziuta na końcu poręczy
127 Views
127
aleksandra8904
Kochana, nie Ziuta, tylko Wanda. Niestety Ziuta "odeszła", a zastąpiła ją nowa sokolica.
Lublin 0- na kratownicy sokoł
162 Views
162
aleksandra8904
To Wanda
Czajnik cioka w budce
180 Views
180
.Takie pytanko mam : czy ktokolwiek , cokolwiek wie , co z Chmielową ? , gdyż nie ukrywam,  że się trochę niepokoję o naszą samiczkę....nadajniki u innych sokołów mniej , czy też więcej  , ale się  odzywają,  a od niej totalna cisza ..🤔
196 Views
196
xand
Pani Tigo,, pomogła pani już tylu sokołom, tylu uratowała Pani życie. Przykro czytać, że nie zna się pani na lubelskich sokołach i ma Pani zbyt słabe kompetencje żeby się na ich temat wypowiadać. Żenada. 
Pozdrawiam serdecznie :)
Kup sobie zapas wazeliny, bo będzie ci potrzebna ;) Może pani tiga zna się na sokołach ale niekoniecznie na nadajnikach skoro twierdzi, że by się dało go naładować żarówką 🤦‍♀️
potwornicka
A ty kim jesteś z wykształcenia, że tak autorytatywnie wypowiadasz się na temat działania i ładowania nadajnika? I co ma leczenie ptaka do naładowania nadajnika? Nie trzeba tego robić jednocześnie. A jak nie ma się wystarczającej wiedzy to trzeba było zadzwonić do Stowarzyszenia i spytać a nie wypuszczać ptaka po kontuzji bez działającego nadajnika
Wystarczy porozmawiać z serwisantem tego nadajnika, który ma jedyną i najbardziej profesjonalną wiedzę Aniu ;) Ale lepiej opowiadać bzdury i wciskać kit, że się go da naładować żarowką.
za to Ty alfa i omega, razem ze swoją niedouczoną mentorką. Czekaj, jak to było rok temu? O matko Wrotka ma dziurę w dziobie. Pamiętasz, jak to pierwsza znawczyni sokołów takie głupoty pisała? Żebyś nie pomyliła się, to Twoja Kasieńka taka mądra była.
A co ma piernik do wiatraka? Jak już tak wypominasz to może wspomnę złamane skrzydełko Shani, które twoja mentorka Danusia próbowała wmawiać ludziom, bo mała nie lata 😂
Lili
👍🏻😘
niza
Pamiętam, że była gdzieś informacja o jakimś "poprawianiu" jej nadajnika. Ale co było robione i jakie to były niby poprawki to nie pamiętam. Mam nadzieję, że nie takie, że nadajnik przestał działać....
aleksandra8904
Była właśnie informacja na profilu LTO, że nadajnik został poprawiony, ale bez żadnych konkretów. Ostatnio na stronie SO pojawiła się informacja, że nadajnik nie został naładowany w trakcie pobytu Chmielowej w Przytulisku, bo nie dysponowali sprzętem do jego naładowania. Także na ten moment nie było sygnału Chmielowej i mają niby czekać do końca miesiąca i wtedy zacząć poszukiwania. Wyjaśnione też zostało, że Chmielowa nie jest tak aktywnym sokołem, jak np. młoda Gloria,  więc nie zawsze jest możliwość samoładowania takiego nadajnika.
tiga8
Nadajnik ładuje się zwykłą starą żarówką
Niech pani w końcu przestanie opowiadać te herezje. Żarówką nawet led ten nadajnik by się nie naładował albo podładował minimalnie, żeby za chwilę całkowicie padł. Do tego by był potrzebny mocny halogen, a takim w przytulisku nie dysponowali to po pierwsze. Po drugie priorytetem było leczenie Chmielowej, a nie ładowanie nadajnika. Po trzecie Lena wspomniała, że panel jest pęknięty, więc może stąd brak odczytów. Rzuciłam nawet pomysł (nie wiedząc o pęknięciu), żeby kupić ze zrzutki nowy, bo z tym ciągle były jakieś problemy, ale oczywiście wtedy byłby dym, że Kaśka się rządzi i wymienia nadajnik. I tak źle i tak niedobrze. Skończcie już w końcu z tym przerzucaniem winy z jednych na drugich. Brak odczytów może być spowodowany albo przez to, że Chmielowa padła albo nie ładuje nadajnika przez uszkodzenie. Tyle.
Moje serduszko zaś przyszło ujadać. A teraz na poważnie. Mam nadzieję, że Chmielowej nic nie jest. A teraz przechodząc do nadajnika. Kto Wam dał prawo ingerować w nadajnik. To nie jest własność SO czy LTO tylko Stowarzyszenia. Więc mam nadzieję, że najpierw były konsultacje z osobami, które się znają i zakładają nadajniki a nie wolna amerykanka. Po drugie, zastanawia mnie kiedy kłamaliście, albo to ładniej ujmę zatailiście prawdę. Kiedy Chmielowa była pod obserwacją jakoś była cisza o uszkodzonym nadajniku. Nagle teraz buuuum, nadajnik był pęknięty. A to nie tak, że to Wy, przy grzebaniu przy nim, go uszkodziliście? Jeżeli tak, to się nie dziwię, że teraz mamy narrację, że był pęknięty, bo chyba macie świadomość, że niszczenie czyjegoś mienia, w tym przypadku mienia Stowarzyszenia podlega pod przepisy Kodeksu karnego, a dokładnie art, 288. Więc moja kochana Oleńko, weź łyknij Stoperan. I jeżeli Chmielowa by padła, jak to poetycko ujęłaś, to by było kolejne dziecko Wrotki na Waszym koncie.
Dziekuje
..coś mi się też obiło o uszy ..ale martwi mnie ta cisza ..
Iwona65
Na pewno na SO mają o niej informacje 😉
..no tam , to "pełna profeska " 😉
Wanda prowadzi obserwacje i poprawia piórka na podeście. 
 Mam dziwne wrażenie, że tutaj to lęgu nie będzie…
161 Views
161
Iwona65
Skąd takie przypuszczenie, że obserwuje i piórka poprawia?
aleksandra8904
No skoro widać na podglądzie, że siedzi na belce, rozgląda się (obserwuje) i dziobem czyści piórka (lub układa), to raczej nie trzeba przypuszczać, bo to po prostu widać. Można by zapytać ewentualnie, skąd przypuszczenia, że lęgu nie będzie.
Ale tu i ja mam wątpliwości - na samym początku były toki, zaloty, wchodzenie chętnie do budki, a teraz w szczycie sezonu zalotów wszystko jakby zanikło. Sokoły ciągle się mijają albo Wanda nie odpowiada na nawoływanie Czajnika. Też kiepsko to widzę, ale mam nadzieję, że się mylę.
Iwona65
A zatem zapowiada się bardzo słaby sezon lęgowy. Bo dzisiaj widziałam Nelę, Nilę, Werwę, Zazamkę, Bosą w Dolinie i Trzebieży jak obserwowały i czyściły sobie pióra
aleksandra8904
Ale nie rozumiem, po co ta złośliwość? Ja napisałam o całokształcie relacji Czajnik-Wanda w przeciągu kilku ostatnich dni, że może być ciężko, chociaż mam nadzieję, że moje wnioski są mylne.
Radzę na drugi raz czytać ze zrozumieniem to, co zostało napisane, a nie się wyzłośliwiać.
Iwona65
Mam taką samą radę. Jest pewna subtelność między złośliwością a sarkazmem. Chociaż podając takie śmieszne argumenty na domniemanie nieudanego lęgu to właściwie beka. Rozumiem, że ktoś może być niezorientowany w temacie i szuka wiedzy, ale upierać się przy głupich przesłankach....?
Iwona65
Warto pod kominem sprawdzić co się tak naprawdę dzieje
😆
aleksandra8904
Nie wiem, czy się orientujesz, ale podglądy śledzą ludzie z całej Polski i nie każdy ma możliwość sprawdzić, co się dzieje pod kominem i polegamy na tym, co widzimy na kamerach i sami wyciągamy wnioski z obserwacji lub też bazujemy na dodatkowych informacjach z grup na FB. Wyjaśniłam swoje stanowisko odnośnie lęgu w Lublinie, poparłam je stosownymi argumentami, ale widzę, że wszystko jak grochem o ścianę.
Wandzia na podeście, co chwilę spogląda w niebo i cioka.
125 Views
125
Wieslawa42
śniadanie doleciało.
Eh, poszłam na Siekierki gapić się w Skierka i przegapiłam lubelską dostawę.
Chyba Czajnik na poręczy
135 Views
135
Znowu bardzo się tnie podgląd. I to na wszystkich trzech kamerach.
124 Views
124
Przecież jest informacja, że będą utrudnienia bo zmienia się firma
aleksandra8904
Wiem o tym, ale czasem lepiej napisać, bo może akurat osoby odpowiedzialne za podgląd nie są tego świadome, a jak na innych forach gniazd już można było zauważyć, to po sugestiach użytkowników, poprawiały ewentualne błędy lub wprowadzały poprawki.
https://zapodaj.net/plik-P9ijItU0Bc
Była gwiazda przez chwilkę i poleciała 🙂
121 Views
121
W Lublinie na śniadanie podano sikorkę
102 Views
102
Czajnik na progu
105 Views
105
More