Display: All
Na Żeraniu obrączkowanie 21.05 o godzinie 10:00, ale będzie jeszcze mniej widać niż na Siekierkach, za to relacja fotograficzna z dołu będzie dużo obszerniejsza :)
111 Views
111
jolajola
Z chodnika na wale dojazdowym mostku Modlińskiej nad Kanałem Żerańskim do komina z budką jest 104 m, plus jakieś 8-10 wysokich pięter do góry; jeden z bliski punków obserwacji obrączkowania
Iwona65
Tak się składa, że pod kominami żerańskimi byłam 3x w tym raz na obrączkowaniu. I wydało mi się, że to jedno z lepszych miejsc do obserwacji.  No ale jak za przewodników robili Tiga i Jur...
Oliwia
Oczywiście, miejsce do obserwacji jest świetne :-) mimo to nie polecam, od wejścia Orlenowych standardów bezpieczeństwa jest mniej miło :-) no i absolutnie nie wolno robić zdjęć
Iwona65
Ja z partyzanta
Oliwia
Tylko ochrona mocno przewrażliwiona
Oliwia
Za to polecam trzymać kciuki za lęg Falki, wtedy na Kawęczynie można przyjść na obrączkowanie :) (bez wchodzenia na zakład i męczenia się formalnościami)
Skierek na daszku
107 Views
107
jakieś ustawienie fabryczne wróciło
Iwona65
On w tym miejscu źle mi się kojarzy
😆
Kanela
I mi też… Ale w tym sezonie to właściwie w ogóle tam nie siedział. Nawet jak Astra sama jajka wysiadywała, to jego na daszku nie widziałam nigdy.
Mi też 😆
Astra z posiłkiem
120 Views
120
Wspólne śniadanie w Konstancinie: https://www.youtube.com/watch?v=oYVpeVNkHxI
136 Views
136
Mimi
Gassek to brat Kristo z jednego lęgu, ja bym powiedziała, że nawet brat bliźniak, jest nie tylko podobny fizycznie, ale i w charakterze 🥰
i oba chłopaki to bracia Wrotki i Neli, jednych z najlepszych sokolich mam! Ta rodzina jest cudowna
I to są dzieci  Iskierki ....z bardziej znanych był jeszcze Piernik z Torunia  ( ojciec Kopernika i.Astry ) piękna Amon z EC3 i Zofia z Wołomina ( to z nią i Nelą Junior miał podwójny lęg , czyli z dwiema siostrami )...a Hrabia z PKiN  to wnuk Gasska  😍
Mimi
Nie zapominajmy o Bosym, partnerze Iskierki, bo myślę, że jego geny też dużą robotę wykonały :) A z dzieci, to jeszcze Flisak z Torunia (po Pierniku), ten co gołe porcje rosołowe z marketu przynosił, Kristo też takie dostarcza ;)
....Bosego nie udalo nam się niestety  poznać, dlatego mniej się o nim mówi.....ale niewątpliwie nie należy o nim zapominać.. masz rację.
oczami.ptakow
Pokazał się na MPECu minimum raz. ale tych wizyt było chyba więcej. ale tak, lęgu przed kamerami nie odchował.
Mają podobne zachowania np. przy karmieniu ..też o tym pomyślałam ( prawdę powiedziawszy to  czekałam,  kiedy Ty , albo Kos o tym napiszecie 😜)
Konstancin śniadanie u trójki https://youtu.be/io-bDrvqoV4
129 Views
129
śniadanie na Siekierkach
128 Views
128
Ale zasypało śniegiem Żerań
117 Views
117
Konkurs na imiona dla Skierkowych i Astry wacików będzie?
126 Views
126
Kanela
Imiona wybierają pracownicy zakładu :)
Oliwia
Będzie wewnętrzny
Skierek dostarczył jeszcze kolejną kolację, Astra przejęła i szykuje na kracie, lecą pióra :)
172 Views
172
Kanela
Tym razem posiłek dla Astry, trochę pojadła i z resztą odleciała :)
Yvone, jak chcesz to wrzuć do swojego postu filmik jak Kuń zabierał maluchy, żeby im pokazać panoramę Warszawy . 
https://youtu.be/8T1z8lxQIaA?is=9WsK3eTrl_-qqLnx
165 Views
165
Astra wyszła i od razu pojawił się Skierek w budce :)
148 Views
148
Kanela
Cały czas pilnuje z kraty obok budki.
chyba caly dzien go nie bylo, musi nadrobic czas z maluszkami :)
Astra po wyjściu pięknie go przywołała. Odleciała dopiero jak on się pojawił
Jest i Skierek, siedzi na obrzeżu i przygląda się jak Astra karmi
138 Views
138
Kanela
Przeniósł się na swoją miejscówkę na lampie
Astra w budce, w końcu 🥹
140 Views
140
Uff ❤️
tarodo
18:07 Skierek na obrzeżu
Kanela
Wróciła ponownie Astra z czymś większym :)
Kanela
Wzięła jakiegoś suchara z kąta budki i próbuje nim karmić, ale nie ma już tam za bardzo mięsa. Ciekawe kiedy Skierek się pojawi
Oliwia
Musi odpocząć, bardzo długo latał wokół komina i się darł z Astra
Widać było na 3kam przeloty dorosłych, i tak się zastanawiałam czy Skierek jej towarzyszy
Kanela
Słychać było w kamerze te krzyki, właśnie się zastanawiałam czy tylko Astra lata czy Skierek też broni
Skierek w tym roku,  wszystkie egzaminy zdaje z bardzo dobrym wynikiem 😉
Oliwia
Pamiętam jak przy obrączkowaniu Cudnego od razu uciekł na Zawady, stwierdzając że to zdecydowanie nie jego problem
Totalna zmiana , totalna 😘
jur
jur
Samica ze szpakiem, będzie karmienie
133 Views
133
Mamusia przytula jedno a tatuś karmi dwójkę
127 Views
127
muriel
Niezłe tam panuje zamieszanie 😆 Czy to dotychczasowy jedynak tak się izoluje w kącie?
Nie, to ten od Czarnookiej :) Odszedł a Konstancja poszła za nim
More