Display: All
Jeszcze pytanie. Jakie są  wyniki sekcji Emisi i czy próbki pojadą do Puław.
83 Views
83
Na fb ff jest nagranie ff oko  https://youtu.be/AzT76EcNXhA?si=8KTlXZupjihlfvr7    może wifi uda się odczytać z zapisu tech. film jest w niskiej rozdzielczości.
83 Views
83
monikam54
Wydaje mi się jak przybliżałam ,że tam jest niebieska obrączka. Samczyk miał zielona więc może jakaś nowa samica ?
Gawi
Ostatni samiec miał tak cytat z podsumowania 2024  " 9DH obrączka obserwacyjna niebieska, ornitologiczna zielona, dzikusek urodzony w lesie (jak go nazwał Wifi z FF). Urodzony w Goleniowie. "
monikam54
Oglądałam stare zdjęcia z forum , z tymi z dzisiaj i wydaje mi się że samiec był trochę drobniejszy. Ale żabot biały się zgadza do niego. No nic pozostaje czekać może uda się odczytać bo ja próbowałam na różne sposoby z tego filmu i nic 🤷
Gawi
Nie wiem co się dzieje. Pod dzwonkiem w powiadomieniach mam info o reakcji wifi   https://zapodaj.net/images/563ec13c26dc7.jpg   a na stronie Dobrej nic nie mam   https://zapodaj.net/images/e7ab0ef631405.jpg  czy to przez te prace na stronie, czy coś u mnie nie działa
Dzisiaj o 10:07 mieliśmy wizytę w gnieździe. Czy to nasz samiec?
65 Views
65
Drodzy FF,  Emisia będzie miała robioną sekcje pod  kątem wirusów, ośrodek nie chce od nas kasy,  ale wiem że  za sekcje będzie musiał zapłacić z własnych pieniędzy, bo ptak nie byl z ich terenu.Jesli w sekcji nic nie wyjdzie  to próbki pojadą do Puław  i wtedy to my  zrobimy zbiórkę na to badanie.Jesli można prosić o jakąś pomóc  , to bardzo proszę wesprzyjmy ich trochę finansow,wetka do końca siedział przy Emisi,choć tak możemy im podziękować.
133 Views
133
niza
Ode mnie również poszło.
monikam54
Za Emisie 💪
Poszło
Amika
Poszło i ode mnie
IzaEs
Poszło za Emisię i dla innych zwierzaczków 🥰
Baszka
Poszło
Misio779
Poszło 🙂
powsinoga
poszło w podziękowaniu za pomoc Emisi i innym zwierzakom
OlaOlszowska
Poszło - ku pamięci Emisi 💔
Gawi
poszło, za Emisię
Show more comments
Po  dramatycznym wydarzeniu w Dobrej ,  nasuwa się pytanie  -  co z samcem ????  Czekamy ,  ,aż cały I zdrowy pojawi się na wizji ...
129 Views
129
jur
jur
To dobre pytanie. Może ktoś z lokalsów podjedzie tam i poobserwuje. Pamiętam że FF Świrek gdzieś tam mieszka w okolicy.
Gawi
To są chyba jego rodzinne strony, ale czy tam jeszcze mieszka.? Kotu polecał jakąś  ff , ale  z tego nic nie wyszło
elik
swój ostatni dzień Emisia spędziła w gnieździe, wielu z nas miało ją na oku, jednak samiec, mimo obecności samicy się nie pokazał, nie widać było ani przelotu ani ciokania
monikam54
No właśnie to zastanawiające , bo mimo tego że ona była w budce , nie było z jego strony żadnej reakcji ? Ciekawe co z nim 😔
W Dobrej od lat dzieje się źle. Chyba najwyższy czas na badania laboratoryjne, aby mieć pewność co stało się przyczyną zejścia Emisi, czy był to czynnik ludzki, czy choroby roznoszone przez inne ptaki. Emilce, może się mylę, raczej nie robiono badan, zaniechano, pozostali jak Lola i Grześ, gdzieś padli poza zasięgiem kamer. Chętnie się dołożę do opłaty za badanie, nie ma nic za darmo
170 Views
170
powsinoga
Serce boli na wieść o Emisi, oczywiście też się dołączam do zapłaty za badania.
AnaOxy72
Ja też dołączam. Myślę, że nie tylko ja z Wybrzeża.....
Misio779
Jeśli będą robione badania także się dołożę.
monikam54
Do badań chętnie się dołożę bo sama jestem ciekawa. 
Bardzo lubiłam Emisie , jedna z moich ulubionych.
Natomiast do tego czy będzie tu kolejna sokolica nie mamy wpływu, zbliża się sezon więc pewnie wkrótce jakaś się pojawi. Tak czy inaczej mam nadzieję ,że jej życie tak się nie zakończy...
tiga8
W poniedziałek będziemy wiedzieć  jaki jest koszt badań, to wszystko napiszę ,co i jak dalej
a mam pytanie, może głupie. A czy budka będzie odkażana? Bo przecież, jak pojawią się sokoły to nie zarażą się jedząc kamyczki czy sucharki?
Luiza
Najpierw dowiedzmy się co to była za choroba
niza
Jestem tego samego zdania.
Dokładnie ,  ja też tak uważam....I na pewno większość z nas ...pora wyjaśnić,  co  tam się dzieje z sokołami...
Bardzo przykra wiadomość
156 Views
156
Emisia lata od poranka za Tęczowym Mostem 😢
😢
176 Views
176
Bożka
💔😢
powsinoga
😪
IzaEs
Dziękuję ze była z nami i sama wychowała Klusię 💕😥💔
niza
Tak dla niej zapewne lepiej. Była w złym stanie, pewnie cierpiała. Już nie cierpi. Szerokich lotów Emisiu tam po drugiej, sokolej stronie 💔
Luiza
Nie cierpiała, odeszła spokojnie
Misio779
😥
Terka
Przykro mi. 😪
Lili
😪💔
Jeśli chodzi o Emisię to na tę chwilę wieści są takie, że nie ma wieści. A to znaczy, że Emisia walczy. Ustalenia były takie, że będziemy dostawać info o zmianach zdrowia w sytuacjach przełomowych. W Zwierzogrodzie byli uprzedzeni o naszym przyjeździe i przygotowani. Trafiła od razu do już podgrzanego inkubatora z funkcją natleniania, co było istotne ze względu na jej szybki i płytki oddech. Została podłączona do kroplówek żeby ją wzmocnić i wypłukać,  wole było puste, musiała zwracać wcześniej bo język miała zielony tuż po wyjęciu z gniazda. 
 I Tiga przypomniała mi jak było z Lolą. (Sama wtedy złapałam jak Lola zwraca wodniście na zielono) Loli wtedy nie odnaleziono, na podstawie objawów-tych zielonych kup i wymiocin dr. Czujkowska oceniła , że to choroba bakteryjna przenoszona przez (...) i najprawdopodobniej cała okoliczna populacja jest nosicielem herpeswirusowego zapalenia mózgu
175 Views
175
niza
Dzięki wielkie za informacje
Dan21
Na to często (...) chorują, czyżby zakażenie ze stołowki🤔
IzaEs
Dziękuję za te informacje 😘 Walcz dzielna Emisiu 🥰
185 Views
185
elik
polubiony :)
Lili
Koniecznie!💚 A przy okazji https://www.pomagamyzwierzakom.pl/wielgowo
Emisia została przekazana w dobre ręce. Będę informować w miarę przekazywanych informacji
176 Views
176
Dan21
❤️❤️❤️
Hugx2
Dziękuję każdemu z was.
Luiza
To są najlepsze ręce jakie można sobie życzyć dla sokoła!
Terka
Dziękujemy. 👍🏻👏🏻
monikam54
Dziękujemy ♥️
Razem z mężem i Michałem Szumskim jedziemy z  Emisią do Zwierzogrodu.  Jest w bardzo kiepskim stanie. I tak: proszę o niekomentowanie  w typie ,, a trzeba  było tak , a może tak , a wcześniej , szybciej... Nikt nie ma złotej kuli, że będzie chory sokół.
185 Views
185
Ula
Ula
Podziękowania dla ratujących Emisię! Dziękuję za spokój i rzeczowość wszystkim Komentatorom. A Emisji wszystkiego, co najlepsze dla niej w jej stanie.
Hugx2
Dziękuję bardzo!
jur
jur
Wielkie podziękowania dla Ekipy ratowniczej i wszystkich zaangażowanych w tę akcję. Trzymamy kciuki za powrót Emisi.
Lili
Dziękujemy! Czekamy na DOBRE informacje!💗🤞🏻
Octopus
Dwie panie już nas opuściły z legowiska Dobrej. Miejmy nadzieję, że Emisia przeżyje.😢
Misio779
Wielki szacunek i podziękowania.
To co zrobiliście to mistrzostwo.Jak dalej się potoczy z Emisią to już tylko zależy od jej wytrzymałości. Wogóle niespodziewany bieg wydarzeń i na pewno nie pomyślałbym, że ktokolwiek dziś się tam na górę dostanie i że ją zabierze. Powodzenia dla Was i szczęśliwej drogi.❤️
Dan21
❤️
niza
Brawo, wielkie podziękowania dla Was, dla Ciebie, męża i kolegi Michała (kojarzę go m.in. z grupy na FB Identyfikacja Ptaków) :) Według mnie zostało zrobione wszystko bardzo szybko i to w weekend :) 💗💗💗
Terka
Poprawiam się, Roberta mocno pozdrawiam🤗 bo nie doczytałam z wrażenia. Pomyślałam później, że skoro piszesz, to nie prowadzisz. 😄
Iwona65
Oczywiście żaryowałam
Terka
Powodzenia ! Pozdrawiam Iwonę z mężem i Michała. Oby się udało. 💓
Iwona65
Robert się poczuł dotknięty 🤣
monikam54
Iwona65 jesteś wielka !!!!! Trzymam kciuki by się udało. 
Informuj nas co i jak ♥️
Ciuciek
Już wiele osób bez znajomości tematu, z pomyślunkiem, że stowarzyszenie lub wolontariusze mają możliwość teleportacji i to wszystko jest takie proste do zorganizowania zdążyło się naprodukować. A wy też ładny kawałek tam mieliście
Iwona65
Dzięki, wciąż mamy. Paulina że Zwierzogrodu, grzeje jej już iepłà kabinkę, przygotowuje kroplówki
Luiza
Paulina ma wielkie serce do sokołów i niejednego już odratowała, czyni cuda !
Ciuciek
daj numer tel na priv to jakieś blika za paliwa puszcze, jeszcze z premii mi coś zostało ;p
elik
też chętnie dorzucę się do kosztów np. paliwa
Show more comments
czyżby Emisia została zabrana ?
187 Views
187
Lili
💚🤞🏻💗
elik
👍
Gawi
z fb ff   Danuta Borkowska
Moderator
Jest zabrana, jedzie do Szczecina gdzie już na nią czekają
Gawi
wieszał mi się się obraz i raptem znikła
elik
miałam tak samo ale słyszałam odgłos zamykanych drzwi na taras
Już za późno na jakiś ratunek
223 Views
223
Dan21
To jednak smutne, przyleciała do gniazda, żeby człowiek zobaczył (tak, może to nadużycie ale sokoły w tym czasie rzadko są w gniazdach),moze żeby pomógł... Ale człowiek "bezradny"...
niza
Czytam właśnie co się dzieje w Dobrej, udało mi się pierwszy raz od dłuższego czasu wejść na podgląd. Bardzo przykry widok :(
monikam54
Jeszcze oddycha.. 😞 Chyba każdy tu liczy na , a może jednak się uda i pomogą..😔
elik
nie znamy wieku Emisi, jest spokojna nie wygląda jakby cierpiała, każda ingerencja wymaga zgody Wydziału Ochrony Środowiska (a mamy weekend), i naczelna zasada -  o ile do sytuacji nie przyczyniła się działalność człowieka, o wszystkim decyduje natura
Luiza
Dla ratowania życia nie czeka się na żadne zgody
helenabrdys@gmail.com
Gdyby to było proste to by już każdy tak pobiegł i ją wziął. Stowarzyszenie nie może sobie od tak wejść tam, muszą prosić o zgodę, a jest weekend, więc będzie o taką zgodę ciężko. Na szczęście nie wydaje się aby cierpiała. Tak już musiało być. Trzeba dać jej odejść w spokoju
Luiza
Masz te informacje.. skąd?
helenabrdys@gmail.com
Nie jeden raz stowarzyszenie tłumaczyło, że aby wejść na komin/wieże muszą mieć zawsze pozwolenie na to i, że to długi proces. Jak umierał sokół rok temu, chyba we Włocławku( nie pamiętam miast) to też długo trwało zanim dostali pozwolenie na wejście, chyba z tydzień to trwało. Gdyby to było w tygodniu to może by się udało to szybciej, ale mamy weekend
Luiza
To pokaż mi proszę post gdzie Stowarzyszenie tak tłumaczyło.
helenabrdys@gmail.com
Za dużo szukania, ale teraz na grupie FalcoFani Pani ze stowarzyszenia napisała. Na szczęście udało im się szybciej wszystko załatwić
Ciuciek
Nie no to logiczne, wchodzi sie gdzie chce bez pytania, takie PGE czy inne Orleny dają nawet kawe i frytki na drogę ;D
jolajola
czyli co Luiza? zbierasz profesjonalną ekipę i wbijasz się na wieżę w Dobrej na nielegalu?
Luiza
Gdzie tak napisałam?
Kilkanaście minut temu podniosła się na chwilę i zrobiła mocno zieloną kupę
Wifi dodał post u siebie na fb , Emisia przyleciała o 1.49
203 Views
203
More